Опозиція та геї вийдуть на "Акцію-31", попри слова Путіна про дубину

У російській міліції вже заявили, що не допустять акцій на захист свободи зібрань 31 серпня. Опозиціонери та активісти гей-рухів, які приєдналися до них, готуються до сутичок.

Російська опозиція в Москві та інших містах готується до нових сутичок з міліцією на маніфестаціях 31 серпня, які в черговий раз не були санкціоновані владою.

Опозиційні мітинги вже рік проводяться по 31-м числам на захист 31-ї статті Конституції РФ, яка гарантує свободу зборів. Мітинги регулярно не вдається узгодити з владою, їх розганяє міліція.

Напередодні в інтерв'ю російський прем'єр Володимир Путін фактично схвалив дії міліції, яка силою розганяє ці несанкціоновані акції.

Він висловився в тому сенсі, що мотиви організаторів "Стратегії-31" не мають нічого спільного зі свободою зібрань.

"А тут мета-то інша: не підкоритися чинному законодавству, сказати, що ми хочемо правової держави для когось іншого, а не для себе самих, а нам дозволено те, що ми хочемо, і ми вас будемо провокувати на те, щоб ви нам дали дубиною по голові. І поливаючи себе червоною фарбою, говорити, що антинародна влада веде себе негідно і пригнічує права людини", - сказав прем'єр.

31 серпня у Москві опозиціонери, як і раніше, зберуться на Тріумфальній площі; акції в цьому місці ще жодного разу не були санкціоновані владою і щоразу жорстко розганялися. До маршів "незгодних" цього разу також приєдналися російські гей-активісти.

Раніше московська влада відмовляла організаторам у дозволах на проведення мітингу під тим приводом, що на площі в цей час вже санкціоновано інший публічний захід (зазвичай це були або "спортивні заходи", або акції прокремлівських молодіжних організацій).

Але в серпні на Тріумфальній площі почалося будівництво підземного паркінгу: сліди реально проведених робіт поки що малопомітні, але дві ділянки площі огороджені.

Один з організаторів чинної акції Людмила Алексєєва заявила, що піде на Тріумфальну площу, хоча і боїться, що слова Путіна розв'яжуть руки омонівцям ще більше.

"Я зовсім не хочу отримати дубиною по голові. Мені 83 роки, і моїй голові стільки ж, якщо я отримаю по ній палицею, я можу просто перестати жити чи бути покаліченою до кінця життя. Але у мене немає іншої можливості, я одна із заявників", - сказала Алексєєва.

Маніфестації під гаслом свободи зборів пройдуть і в інших російських містах. У Санкт-Петербурзі їх буде дві: нацболи організують акцію на Невському проспекті у Гостинного двору, інші групи - на Дворцовій площі.

Тим часом у міліції Москви вже заявили, що не допустять акцій на захист свободи зібрань. Будь-які спроби провести несанкціоновані акції на Тріумфальній площі будуть припинені, пообіцяли в правоохоронних органах.

Читайте також:

Путін порадив опозиції "стукаючи копитами, віддалятися у бік моря"

Російські геї приєдналися до мітингів "незгодних"

Проти міліції порушили справу за розгін опозиції у Петербурзі

Затриманого на мітингу опозиції в Москві ув'язнили на 2,5 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: