Опозиція Ємену пообіцяла не пускати президента назад в країну

Як заявив лідер опозиційної парламентської партії "Іслах", супротивники Салеха вважають від'їзд глави держави з Ємену початком кінця його "тиранічного корупційного режиму".

Єменська опозиція пообіцяла не допустити повернення в країну президента Алі Абдалли Салеха, який в даний час знаходиться на лікуванні в Саудівській Аравії.

Як заявив лідер опозиційної парламентської партії "Іслах", супротивники Салеха вважають від'їзд глави держави з Ємену початком кінця його "тиранічного корупційного режиму" і будуть з усіх сил намагатися запобігти поверненню президента.

Нагадаємо, 5 червня в Ємені пройшли масові демонстрації супротивників Салеха, які святкували його від'їзд.

Тим часом, як повідомлялося, самого Салеха двічі прооперували в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді. Спочатку у нього з грудей видалили осколок шрапнелі, а потім провели нейрохірургічну операцію шиї. За словами анонімного джерела в урядових колах, через два тижні президент повернеться в Ємен.

Салех був поранений 3 червня в результаті артилерійського обстрілу його палацу. Спочатку представники опозиції повідомляли про його смерть, однак ця інформація була спростована, і 4 червня стало відомо про те, що президент прилетів на лікування до Саудівської Аравії.

Віце-президенту Абд Раббо Мансуру Хаді, за відсутності Салеха виконуючому обов'язки глави держави, вдалося домовитися про одноденне припинення вогню з представниками племінного союзу Хашід. У рамках перемир'я сторони відкличуть своїх бійців з районів Сани, де відбуваються зіткнення.

Заворушення в Ємені з вимогою відставки правлячого 33 роки президента Алі Абдулли Салеха тривають з лютого 2011 року. Салех кілька разів погоджувався піти у відставку, проте потім змінював своє рішення.

Ситуація в країні різко загострилася в кінці травня, коли президентські війська спробували взяти штурмом будинок лідера впливового племінного союзу Хашід шейха Садика аль-Ахмар. У відповідь на це прихильники аль-Ахмар вступили у відкрите збройне протистояння з вірними президенту військами і взяли під свій контроль частину столиці Ємену Сани.

Читайте також:

У президента Ємену видалили осколок шрапнелі з грудної клітки

Опозиція Ємену заявила, що президент сам організував замах на себе

МЗС розробило план евакуації 110 українців з Ємену

ВідеоОпозиція Ємену пообіцяла не пускати президента назад в країну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: