Опозиційного політика Киргизії затримали за організацію збройного перевороту

Міністр внутрішніх справ Киргизії Кубатбек Байболов заявив, що, за оперативними даними, прихильники опозиції "готували насильницьке збройне захоплення влади".

У Киргизії затримали організатора масових акцій, які пройшли у четвер в Бішкеку, лідера опозиційної партії "Мекен ТУУ" Урмата Бариктабасова.

Міністр внутрішніх справ Киргизії Кубатбек Байболов заявив, що, за оперативними даними, прихильники опозиції "готували насильницьке збройне захоплення влади".

Урмат Бариктабасов та шість його найближчих соратників були затримані правоохоронними органами.

З ранку 5 серпня прихильники Бариктабасова влаштували мітинги в Бішкеку і в околицях міста Кант в 30 кілометрах від столиці. Для розгону учасників, які намагалися прорватися до Бішкеку, міліція застосувала сльозогінний газ і світлошумові гранати.

За інформацією МВС республіки, встановлено факт роздачі учасникам акцій зброї, у т.ч. гранат, карабінів, пістолетів. "Відомо, що під час організації сьогоднішніх мітингів залучалися кримінальні елементи", - повідомили у правоохоронних органах.

Було здійснено три замахи на співробітників карного розшуку, один з яких перебуває у важкому стані. У них насильно відібрали три одиниці бойової зброї. "Всі хто брав участь у спробі захоплення влади, і кримінальні елементи будуть затримані, оскільки вже є склад злочину", - зазначили в МВС.

Тим часом в передмісті Канта розпочався повторний розгін прихильників опозиційного лідера Бариктабасова. За словами очевидців, міліція стріляє у присутніх, імовірно, гумовими кулями і холостими патронами.

У Киргизії Урмат Бариктабасов є фігурантом кримінальної справи про спробу перевороту (справу проти нього порушили після подій червня 2005 року, коли прихильники політика ненадовго захопили будівлю уряду в Бішкеку). Це відбулося після того, як йому не дозволили брати участь у президентських виборах через наявність подвійного громадянства.

Після порушення справи Бариктабасов залишив країну і повернувся в червні 2010 року, під час заворушень на півдні Киргизії. Він також розшукується правоохоронними органами Казахстану за звинуваченням в економічних злочинах, скоєних на території цієї країни.

Читайте також:

Киргизька міліція розігнала опозицію БТРами, газом та гранатами

До Бішкека прориваються прихильники опозиції зі зброєю

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: