Сто тисяч опозиціонерів пікетують грузинський парламент

У Тбілісі опозиція почала акцію протесту, головною вимогою є відставка президента. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Леван Гачечівадзе
Грузия Онлайн
Леван Гачечівадзе
Перед парламентом Грузії почався мітинг опозиції з вимогою відставки президента Михайла Саакашвілі.

Відкрив мітинг один з лідерів Об'єднаної опозиції Леван Гачечівадзе. "Ми тут, тому що у нас іншого виходу не було", - сказав він.

Після цих слів численний натовп став скандувати: "Йди!".

Лідер "Альянсу для Грузії" Іраклій Аласанія заявив на мітингу, що загальною метою опозиції є початок в країні переломних змін.

"Нашою метою є єдність. У 2003 році оголосили довіру влади, але що нам принесла ця довіра?! Сьогодні нашою метою є початок переломних змін в країні", - заявив Аласанія.

Він вважає, що "сьогодні на Грузію звернений погляд всього світу - як супротивників, так і друзів".

Частина мітингувальників обсвистала екс-спікера парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе, що підійшла до мікрофону після Іраклія Аласанії. Їх свист не змогли перекрити овації прихильників Бурджанадзе.

Бурджанадзе це відчула і почала розмову в іншому ключі. "Розумію, що ви ображені на мене, тому що не змогла захистити вас, обіцяю, що стоятиму поряд з вами до кінця і боротимуся разом з вами", - заявила Бурджанадзе.

Всі лідери опозиції, які планували взяти участь в даній акції, зараз знаходяться на імпровізованій сцені, встановленій у будівлі парламенту.

опозиція грузії
РИА Новости
За оцінкою журналістів, на самому проспекті Руставелі зібралося до 100 тисяч людей.Центр Тбілісі повністю перекритий для руху автотранспорту.

Як повідомлялося, першою до місця проведення акції дісталася колона, очолювана Ніно Бурджанадзе. Лідер руху "Демократична Грузія - єдина Грузія" прийшла на акцію протесту зі своєю родиною.

Раніше партія опозиції "Демократичний рух - Єдина Грузія" під керівництвом Бурджанадзе повідомила про арешт 60 своїх активістів. "Правоохоронні органи увіривалися до квартир і затримали наших активістів, які мали намір вирушити в Тбілісі на акцію протесту. Ми не знаємо, які обвинувачення їм пред'явлені", - повідомили в прес-службі партії.

Опозиція Грузії оголосила про початок проведення 9 квітня довгострокової акції протесту з вимогою відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі. Організатори акції чекають, що у мітингу візьмуть участь 150 тисяч людей - мешканців Тбілісі та інших міст країни. Лідери опозиції відзначають, що мітинги носитимуть виключно мирний характер.

Про підтримку акції протесту оголосили Сполучені Штати. "Мирні протести складають важливу частину будь-якої демократії", - повідомив офіційний представник Державного департаменту США Роберт Вуд.

Читайте також:

США підтримали акції протесту грузинської опозиції

Грузинська опозиція виведе на мітинги за відставку Саакашвілі 150 тисяч людей

Грузинський опозиціонер зізнався в незаконному придбанні зброї

Грузинських опозиціонерів посадили "за тероризм"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: