Опозиція готується до акцій протесту

Сьогодні перед будівлею парламенту Грузії об'єднана грузинська опозиція планує провести 100-тисячну акцію протесту.

У п'ятницю, орієнтовно, о 12 годині на проспекті Руставелі перед будівлею парламенту Грузії об'єднана грузинська опозиція планує провести багатотисячну акцію протесту.

Головною вимогою опозиційних сил, до складу яких увійшли десять політичних партій і рухів, є проведення дострокових парламентських виборів в квітні 2008 року.

У опозиції є ще три вимоги - це зміна принципу проведення парламентських виборів по мажоритарній системі і зміна правил комплектації виборчих адміністрацій. Опозиція також вимагає звільнення "політв'язнів", які, як вони стверджують, є в грузинських в'язницях.

Думка влади щодо цих вимог відома - можна вести діалог щодо принципів ведення виборів, але категорично виключається вірогідність проведення дострокових парламентських виборів. Щодо "політв'язнів" влада стверджує, що їх в Грузії немає.

У свою чергу, опозиція не має наміру поступатися, і обіцяє, що у разі відмови влади акція біля будівлі парламенту продовжиться безстроково. Міська влада Тбілісі гарантує опозиції порядок і безпеку і повідомила, що "якщо буде так багато людей, що знадобитися перекрити рух, то дорога буде перекрита".

У МВС Грузії також відзначають, що на прилеглій до проспекту Руставелі території буде рівно стільки поліцейських, скільки потрібно для підтримання порядку.

"Конституцією Грузії всім гарантовано право на свободу зборів і висловлювання своєї думки. Втручатися в процеси поліція не буде до тих пір, поки ситуація знаходитиметься в правових рамках", - сказав співробітник прес-служби МВС Грузії.

Опозиція розраховує, що 2 листопада перед будівлею парламенту Грузії збереться не менше 100 тисяч чоловік. До складу об'єднаної грузинської опозиції входять декілька крупних опозиційних партій країни і нечисленні політичні рухи.

Серед них Республіканська (лідер Давид Усупашвілі) і Лейбористська партії (Шалва Нателашвілі), рухи "Свобода" (Костянтин Гамсахурдія), "Національний фронт" (Каха Шартава), "Картулі дасі" (Джонді Багатурія), Партія народу (Коба Давіташвілі), "Шлях Грузії" (Саломе Зурабішвілі), "Ми самі" (Паата Давітая), Консервативна партія (Звіад Дзідзігурі), рух "За єдину Грузію" (Костянтин Гунцадзе).

Перші учасники акції опозиції в Тбілісі почали збиратися в центрі грузинської столиці вже увечері в четвер.

ВідеоОпозиція готує мітинг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: