Опозиція Грузії вимагає віддати "військового злочинця" Саакашвілі під трибунал

Комісія ЄС викрила Саакашвілі "у розв'язанні активних військових дій, в масованої широкомасштабній військовій операції в Цхінвалі.

Представники грузинської опозиції вимагають на підставі доповіді незалежних експертів про війну в Південній Осетії визнати президента Михайла Саакашвілі військовим злочинцем і віддати його під трибунал. Якщо не покарати політика зараз, то він "знову створить проблеми нелокального характеру і загрозу всьому регіону", заявили в Лейбористській партії Грузії.

Комісія ЄС викрила Саакашвілі "у розв'язанні активних військових дій, в масованої широкомасштабній військовій операції в Цхінвалі і використанні заборонених видів зброї, обстрілі і знищенні невійськових об'єктів і нападі на військові миротворчі місії, що діють за мандатом ООН", заявила в понеділок міжнародний секретар Лейбористської партії Нестан Кіртадзе.

Лейбористи відзначають, що в 2003 році Грузія приєдналася до Римського статусу, і з тих пір на неї поширюється юрисдикція Гаазького суду. Партія має намір звернутися "до офіційного Брюсселю та Вашингтону негайно розпочати розслідування, оцінити авантюрні дії нинішнього лідера Грузії і усунути Саакашвілі і його режим з політичного керівництва країни".

Раніше лідер грузинських лейбористів Шалва Нателашвілі заявляв, що Саакашвілі після доповіді експертів повинен подати у відставку. Представники опозиційної Консервативної партії вимагали порушити проти президента кримінальну справу і почати процедуру імпічменту.

Сам Михайло Саакашвілі неодноразово заявляв, що "користується підтримкою більшості населення і не має наміру йти у відставку до закінчення терміну своїх повноважень - до 2013 року". Він вважає, що "ніякої політичної кризи в Грузії немає". За словами президента, "криза є в уяві окремих політиків".

Читайте також:

Грузія обрала Україну посередником на переговорах з Росією

Грузія та Південна Осетія звинуватили одна одну в нічних обстрілах

ЄС: війну почала Грузія після провокацій Росії

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: