Опозиція Молдови: влада сама організувала заворушення

У лідера Ліберально-демократичної партії Молдови є докази того, що натовп у Кишиневі підбурювала група молодиків, якій допомагала поліція. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Ліберально-демократична партія Молдови стверджує, що влада сама організувала заворушення в Кишиневі 7 квітня, коли були розгромлені будівлі парламенту і адміністрації президента, щоб почати репресії проти опонентів.

Як заявив перший віце-голова Ліберально-демократичної партії Молдови Олександр Тенасе, ці події нагадують підпал Гітлером Рейхстагу для подальшої розправи з опонентами.

Він відзначив, що події в Кишиневі 7 квітня безлади не вигідні ні опозиції, ні Румунії, ні громадському суспільству, оскільки від цього може виграти тільки нинішній режим Володимира Вороніна, щоб виправдати репресії проти опонентів.

Лідер ЛДПМ Влад Філат відзначив, що на відеокадрах добре видно, як декілька десятків фізично міцних молодих людей, координуючи між собою свої дії, підбурювали натовп, атакували сили правопорядку, били скло, вривалися в будівлі і підпалювали їх. Каміння для цієї групи заготовлювали люди в поліцейській формі. Вони ж супроводжували нападників на дахах будівель парламенту і адміністрації президента, коли там встановлювали прапори Євросоюзу і Румунії.

За його словами, ЛДПМ наполягатиме і робитиме все можливе, щоб була створена міжнародна комісія, яка проведе розслідування і встановить винних.

Він підкреслив, що партія відкликала з мерії Кишинева дозвіл на проведення акцій протесту, і не організовуватиме мітинг, який нібито повинна провести 10 квітня опозиція. "Ми закликаємо людей не піддаватися на провокації, і не приходити на площу", - сказав голова ЛДПМ.

Нагадаємо, 7 квітня акції протесту молдавської опозиції проти результатів виборів у парламент, у яких перемогла комуністична партія, вилилися у масові вуличні заворушення в Кишиневі.

На мітинг деякі демонстранти прийшли в Кишиневі з румунськими прапорами і вимагали приєднання Молдови до Румунії.

Молдова вирішила ввести з Румунією візовий режим. Крім того, президент Молдови заявив, що масові заворушення у центрі Кишинева були спробою державного перевороту.

Читайте також:

ЗМІ: Москва передала Кишиневу газові гранати для придушення демонстрацій

Парламент та адміністрацію президента Молдови відремонтують студенти

ГПУ: в Одесі затримали двох організаторів заворушень в Молдові

Українська міліція посилила контроль на кордоні з Молдовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: