У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

В Кишиневі демонстранти прорвали оточення поліції біля резиденції президента і будівлі парламенту. Під час сутичок десятки людей постраждали.

Протести в Молдові
Мітинг в центрі Кишинева. Фото з сайту "Наша Молдова" www.amn.md
Натовп учасників акції протесту опозиції в Кишиневі увірвався до резиденції президента Молдови.

Над входом до будівлі демонстранти вивісили румунський прапор, а на шпилі на даху - прапор Євросоюзу.

Крім того, горить одне з крил будівлі національного парламенту. На площі мітингувальники розпалили багаття з документів, винесених з урядових будівель.

Під час сутичок з поліцією постраждали, за даними місцевих медиків, від 20 до 30 людей. Також журналісти повідомляють про одного загиблого, проте лікарі цю інфо

В центрі Кишинева у вівторок, 7 квітня, зібралися близько 10 тисяч людей.

Спочатку опозиціонери жбурляли каменями і пляшками у вікна резиденції президента. Потім натовп перекинувся до парламенту, розташованого навпроти. Молоді люди били стекла, виносили з парламенту меблі і намагаються розпалювати з неї багаття.

Демонстранти вимагають перегляду результатів голосування на виборах до парламенту Молдови, де переконливу перемогу отримала комуністична партія. За заявами опозиції, вибори були сфальсифіковані, тож вони продовжили розпочаті напередодні протести.

У натовпі демонстрантів помічені румунські прапори, лунають крики "Ми – румуни" (антикомуністичні сили країни виступають за об'єднання з Румунією).

"Вчора у нас вкрали вибори, ми не підемо з площі, поки не буде відновлена справедливість. Результати, оголошені ЦВК, не відображають дійсності", - заявив лідер Ліберально-демократичної партії Влад Філат.

Президент країни та голова комуністичної партії Володимир Воронін у вівторок обіцяв виступити перед опозицією із зверненням, присвяченим підсумкам парламентських виборів.

Генпрокуратура Молдови порушила проти організаторів демонстрацій кримінальну справу за статтею "Масові порушення громадського порядку". "Організатори акцій протесту допустили перетворення групи мітингувальників на неконтрольований натовп", - вважає Генпрокуратура.

У заяві також йдеться, що учасники заходу "допустили декілька грубих порушень, як, наприклад, блокування головних транспортних артерій міста, залучення до акцій неповнолітніх, участі в мітингу молодих людей в стані алкогольного сп'яніння".

Читайте також:

В Молдові проходять багатотисячні мітинги проти результатів виборів

Комуністи одержали дві третини голосів в парламенті Молдови

Молдавські комуністи лякають кінцем світу, якщо за них не проголосують

ВідеоПогроми в Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: