Опозиція не вийшла на мітинги у Молдові

Попри заклики в Інтернеті від імені опозиційних партій прийти і "покінчити" з комуністами, на площу в Кишиневі мітингувальники не вийшли.

Опозиція не вийшла на акцію протесту в центрі Кишинева, початок якої було заплановано на 10 годину ранку.

Зараз на центральній площі Кишинева знаходиться 10-12 журналістів і один поліцейський-регулювальник.

У молдавському Інтернеті напередодні від імені опозиційних партій, що програли у виборах до парламенту, була організована масова розсилка листів із закликами вийти на вулиці вранці 10 квітня і "покінчити з комуністичним правлінням". "Революція продовжується! Всі на площу в п'ятницю рівно о 10.00! Геть комуністів! Передайте це своїм друзям і знайомим!", - повідомлялося в листах.

Лідери опозиційних партій стверджували, що не мають до розсилки листів відношення.

Перший віце-голова Ліберально-демократичної партії Молдови Олександр Тенасе підкреслив, що партія відкликала з мерії Кишинева дозвіл на проведення акцій протесту, і не організовуватиме мітинг, який нібито повинна провести 10 квітня опозиція. "Ми закликаємо людей не піддаватися на провокації, і не приходити на площу", - сказав голова ЛДПМ.

Також він повідомив, що заворушення спровокувала сама влада. За його словами, на відеокадрах з записами подій добре видно, як декілька десятків фізично міцних молодих людей, координуючи між собою свої дії, підбурювали натовп, атакували сили правопорядку, били скло, вривалися в будівлі і підпалювали їх. Каміння для цієї групи заготовлювали люди в поліцейській формі. Вони ж супроводжували нападників на дахах будівель парламенту і адміністрації президента, коли там встановлювали прапори Євросоюзу і Румунії.

Нагадаємо, 7 квітня акції протесту молдавської опозиції проти результатів виборів у парламент, у яких перемогла комуністична партія, вилилися у масові вуличні заворушення в Кишиневі.

На мітинг деякі демонстранти прийшли в Кишиневі з румунськими прапорами і вимагали приєднання Молдови до Румунії.

Молдова вирішила ввести з Румунією візовий режим. Крім того, президент Молдови заявив, що масові заворушення у центрі Кишинева були спробою державного перевороту.

Читайте також:

Сімь підлітків отруїлися газом на демонстрації у Молдові

Опозиція Молдови: влада сама організувала заворушення

ЗМІ: Москва передала Кишиневу газові гранати для придушення демонстрацій

У Тбілісі люди в масках побили активіста опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: