Опозиція не здається

Масова акція грузинської опозиції в Тбілісі, яка триває з п'ятниці, поновлюється після 12:00 за київським часом, передає агентство "Новости-Грузия".

До полудня неділі коло будівлі парламенту знаходилося близько тисячі чоловік, які збиралися там з ранку. Погода в Тбілісі сонячна, трохи потепліло в порівнянні з попереднім днем, зберігається поривчастий вітер.

Поліція контролює ситуацію на проспекті Руставелі, блокуючи рух автотранспорту в місцях скупчення людей. Будівля парламенту по всьому периметру третій день оточена подвійним кордоном охорони.

Об'єднана опозиція проводить засідання ради, на якому визначає подальші дії. Найближчим часом лідери рухів оголосять ухвалені рішення присутнім коло будівлі парламенту.

Напередодні мітингувальники висунули вимогу відставки Михайла Саакашвілі з поста президента Грузії. Опозиція ухвалила це рішення, не домігшись у перший день акції позитивної відповіді на висунуті вимоги про проведення парламентських виборів навесні 2008 року, звільнення політв'язнів і зміни виборчого законодавства.

"Власті Грузії не підкоряються шантажу. Не лише з боку залишків прихильників Шеварнадзе, прихильників Абашидзе, але і з боку опозиції, що фінансується політичним гастролером Бадрі Патаркацишвілі. Ми готові до діалогу, але цей діалог має проходити конституційним шляхом," - заявив тоді член команди президента, міністр освіти Олександр Ломая, коментуючи дії опозиції.

У суботу опозиції не вдалося зібрати десятки тисяч чоловік, як у п'ятницю, 2 листопада. У суботу в мітингу брали участь максимум до 10 тисяч прихильників опозиції, незважаючи на постійні заклики організаторів підтримати акцію.

До вечора суботи в Тбілісі різко погіршала погода, пішов дощ, почався сильний вітер, і вночі основна частина учасників акції розійшлася. На місці залишалося декілька сотень активістів, в основному, з регіонів, які рятувалися від холоду піснями й танцями.

Вживання спиртних напоїв на акції заборонене, жителі довколишніх будинків ділились із замерзаючими пікетувальниками кип'ятком, кавою та чаєм.

Протягом ночі відбулося декілька інцидентів між прихильниками опозиції та поліцією, в основному, у формі словесних перестрілок.

Представники опозиції по-різному оцінюють можливий розвиток подій.

Мітинг об'єднаної опозиції коло будівлі парламенту Грузії
news.yahoo.com
Протягом ночі відбулося декілька інцидентів між прихильниками опозиції та поліцією
"Шанс врегулювати ситуацію ще існує, і він має бути використаний. Ми були готові до зустрічі та діалогу з президентом, готові й зараз. Ми готові вислухати його аргументи, може, ми помиляємося, можливо, чогось не розуміємо? Або не розуміють нас? Ми пропонуємо вихід, а не ультиматум. Ми стоятимемо до тих пір, поки питання не буде розв’язане безболісним для країни шляхом," - заявив республіканець Давид Усупашвілі.

Радикальніше налаштований син першого президента Грузії, лідер руху "Свобода" Костянтин Гамсахурдіа.

"Я не вважаю реальним продовження переговорів. Власті на це просто не здатні. Влада в Грузії сьогодні залежить тільки від однієї людини, а вона, як видно, паралізована. А інші тим більше не можуть ухвалити рішення, тому що вони маріонетки," - заявив Гамсахурдіа.

"Власті не лише не йдуть ні на які кроки, а самі себе штовхають у прірву, не усвідомлюючи болю народу," - заявила екс-міністр закордонних справ, лідер руху "Путь Грузії" Саломе Зурабішвілі.

Глава Грузинської церкви закликав мітингувальників до стриманості.

"Наша мирська влада нікуди не годиться. Але глава Грузинської церкви - наш духовний батько, який про нас піклується, який молиться за нас, і який хоче, щоб ми жили краще. Ми були сьогодні в патріархії та принесли його благословення. Патріарх закликав нас до любові та спокою," - заявив на мітингу депутат Звіад Дзідзігурі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: