Опозиція зірвала вибори президента Молдови

Правлячій Партії комуністів не вистачає одного голосу для обрання нового президента самостійно.

Опозиційні фракції залишили засідання парламенту Молдови, на якому планувалося обрати нового президента країни, і не беруть участь в голосуванні по кандидатурах на пост глави держави. Правлячій Партії комуністів не вистачає одного голосу для обрання нового президента самостійно.

Комуністи, в яких 60 з 101 депутатського мандата, незважаючи на демарш опозиції і брак одного голосу для ухвалення рішення, продовжують голосувати. До виборчих бюлетенів внесено дві кандидатури - прем'єр-міністр Зінаїда Гречана і академік Станіслав Гроппа.

Опозиціонери, не беручи участь в голосуванні, яке проходить в холі Палацу республіки, спостерігають за цим процесом. Спостерігачі не виключають, що представники опозиції побоюються, що хтось з їхніх колег по фракціях може віддати свій голос за когось з кандидатів.

Парламент обирає нового главу держави у зв'язку із закінченням терміну повноважень президента Володимира Вороніна, що очолює комуністичну партію, що перемогла на парламентських виборах.

Правляча партія комуністів Молдови запропонувала на пост президента Зінаїду Гречану. разі обрання вона буде першою в історії країни жінкою-президентом, а також наступником лідера комуністів. Володимир Воронін завершує свій другий і останній термін, 12 травня він був обраний головою парламенту.

Висунення кандидатури медика Гроппи групою з 15 депутатів-комуністів, як вважають експерти, формальність. Згідно з молдавським законодавством, вибори президента повинні проходити на альтернативній основі. Лідери ж трьох опозиційних парламентських партій - Ліберальної, Ліберально-демократичної і Альянсу "Наша Молдова" своїх кандидатів не висували і попередили, що бойкотуватимуть вибори. Комуністи отримали на квітневих виборах 60 з 101 місця в парламенті і для обрання глави держави, де необхідно 61 голос, їм потрібно домовлятися з опозицією, в якої 41 мандат.

Якщо парламент не обере президента до 7 червня з двох спроб, то згідно із законом, він буде розпущений. Щоб уникнути цього, влада вже розпочала переговори з представниками опозиції - їм запропоновані пости віце-спікера, а також керівництво в чотирьох з 10 парламентських комісій. Не виключено, що їм будуть надані пости і у виконавчій владі. Проте ці переговори поки не увінчалися успіхом.

Читайте також:

Молдова просить Євросоюз захистити свою незалежність від Румунії

Мільйон молдаван отримає румунські паспорти

Росія вводить ембарго проти Молдови

Права українців утискаються не лише в Росії, але й у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: