Оприлюднені нові знімки зі знущаннями ізраїльських солдатів над палестинцями

В Ізраїлі правозахисна організація оприлюднила нову порцію фотографій, на яких ізраїльські військові позують із захопленими в полон палестинцями.

Ізраїльська правозахисна організація "Порушуючи мовчання" (Breaking the silence) оприлюднила нову порцію скандальних фотографій, на яких ізраїльські військові позують, зокрема, із захопленими в полон палестинцями. За даними організації, ці кадри були зроблені під час операції "Литий свинець" в 2008-2009 роках в секторі Газа.

Три нові фотографії активісти виклали на своїй сторінці в Facebook. На першій солдат направляє гвинтівку в обличчя палестинському заручникові із зав'язаними очима, руки якого тримає інший військовий. На другій солдат позує зі зброєю на кухні, на якій жінки в хіджабах в цей час готують їжу. А на третьому знімку молодий солдат малює граффіті на стіні одного з будинків: зірку Давида і фразу "Ми повернемося" на івриті.

Особи ізраїльських солдатів на знімках замазані чорним. "Мета нашої боротьби в тому, щоб показати людям, що це і є широко поширена норма у всіх підрозділах (ізраїльських) військ, які служать на цій (палестинській) території. Ми переконані, що наше суспільство має знати цю правду", - сказав глава організації Єхуда Шауль.

Коментарі до тих знімків продемонстрували різко негативне до них ставлення користувачів соціальної мережі. Найбільш радикальні назвали ізраїльських солдатів "терористами за роботою".

Організація "Порушуючи мовчання" організована колишніми солдатами, які ставлять перед собою мету розповісти про замовчувані деталі служби молодих ізраїльтян на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа. За словами Шаула, в розпорядженні організації є й інші подібні фотографії, які будуть оприлюднені через якийсь час. Однак він відмовився називати джерела, з яких були отримані знімки.

Нагадаємо, що операція "Литий свинець" стартувала в кінці грудня 2008 року і тривала кілька тижнів. Вона була спрямована на підрив "Хамаса" - палестинського руху ісламізму, яке визнано терористичним в США, Ізраїлі та Євросоюзі.

Ізраїльське оборонне відомство висловило жаль з приводу того, що активісти "Порушуючи мовчання" надали знімки на суд громадськості, а не зв'язалися з цього приводу з Міноборони. У своїй заяві, міністерство підкреслило, що поведінка солдатів на знімках не має ніякого відношення до тих цінностей, які прищеплюються ізраїльським солдатам і офіцерам під час служби.

Варто зазначити, що скандали, пов'язані з недоречною поведінкою ізраїльських солдатів по відношенню до палестинців, відбуваються нерідко. На початку жовтня на Youtube потрапив ролик з танцем живота бійця Цахала на тлі палестинки з зав'язаними очима.

А в середині серпня військовослужбовець Еден Абарджіль опублікував в одній із соціальних мереж свої фотографії з пов'язаними палестинцями. Підпис під ними був таким: "ЦАХАЛ - найкраща пора в житті". З 26 знімків найбільше обурення викликали два. На одному дівчина у військовій формі з гордою посмішкою позує на тлі трьох затриманих палестинців, у яких руки скуті пластиковими наручниками, а очі зав'язані. На іншому вона сидить поряд з молодим зв'язаним арабом, закинувши ногу на ногу і повернувшись до заарештованого обличчям. На колінах у неї пластикові наручники.

У коментарях одна з подруг Еден Абарджіль написала, що вона знаходить ці фотографії сексуальними. Дівчата в знущальній формі обговорювали зображеного на одному зі знімків араба. На думку палестинців, фотографії ілюструють ментальність окупантів, які пишаються тим, що можуть принижувати арабів.

Передував цим інцидентам липневий скандал, коли шість ізраїльських солдатів у самому центрі палестинського міста Хеврон на Західному березі Йордану влаштували танці під американську поп-музику. Їх дії тоді також викликали обурення громадськості. Проте "танцюристи" в підсумку не отримали навіть дисциплінарного стягнення - ізраїльське командування не знайшло шкоди в їх діях.

Читайте також:

Опубліковані нові фото, на яких ізраїльські солдати принижують палестинців

Ізраїльтянка виклала в Інтернеті "армійський альбом" зі зв'язаними палестинцями

Ізраїльських солдатів звинуватили у використанні дитини як живого щита

Американські військові катували й ґвалтували іракських в'язнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: