Оприлюднені остаточні результати виборів у Великобританії

Як і очікувалося, абсолютної більшості місць в британському парламенті не набрала жодна партія. Вже розпочалися переговори про формування коаліції.

Підрахунок голосів на загальних парламентських виборах у Великобританії завершено. Абсолютної більшості місць в нижній палаті парламенту - Палаті громад - не набрала жодна партія.

306 місць у парламенті отримала Консервативна партія на чолі з Джеймсом Кемероном. Усього за "торі" по всій країні було віддано 10,7 мільйона голосів, або понад 36% від всіх взяли участь у голосуванні. Відтак консерватори стали найбільшою фракцією палати нового скликання.

258 місць отримали лейбористи (лідер – чинний прем'єр-міністр Гордон Браун), які вибороли 8,6 мільйона голосів, або трохи більше 29%. 57 місць - ліберал-демократи на чолі з Ніком Клегг, за яких проголосували 6,8 мільйона британців (23%).

Ще 28 місць розділять між собою інші партії. Національні партії Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії в сукупності набрали майже 12% голосів (більше 1,1 мільйона) і займуть 27 крісел у Палаті громад, проте депутати північноірландської республіканської партії "Шинн Фейн" за традицією бойкотують свої обов'язки, оскільки не хочуть складати присягу на вірність королеві. Вперше до парламенту пройшов представник Зеленої партії.

Таким чином, за результатами виборів, у Британії вперше з 1974 року склалася ситуація "підвішеного парламенту": жодна з партій не отримала вирішальної більшості, щоб сформувати уряд. Переможці – консерватори – вже заявили, що збираються проводити переговори про формування коаліції з ліберальними демократами.

Читайте також:

Переговори про новий уряд Британії вестиме нащадок українських аристократів

Гордон Браун починає переговори щодо створення коаліції у Британії

Сотням британських виборців відмовили у праві голосування

Британський політик розбився в авіакатастрофі, агітуючи за свою партію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: