Оприлюднені записи допиту соратника Хусейна, де він зробив сенсаційне зізнання

Хусейн навмисно вводив в оману світову спільноту, змусивши її повірити в наявність у Іраку зброї масового знищення. І він ніколи не співпрацював з бен Ладеном.

Саддам Хусейн ніколи не співпрацював з "Аль-Каїдою" і вважав Усаму бен Ладена з його оточенням "опортуністами і лицемірами".

Про це свідчать оприлюднені записи допитів віце-прем'єра в уряді Хусейна Таріка Азіза.

"Саддам не довіряв ісламістам, хоча і вважав "Аль-Каїду" ефективною організацією", - розповів Азіз під час одного з допитів.

Документи допитів були розголошені неурядовим Архівом національної безпеки, який добився їх розсекречування на підставі Закону про свободу інформації.

Сам Хусейн перед смертю визнав на допитах, що ніколи не зустрічався з Усамою бен Ладеном і вважав його "фанатиком", і що іракський уряд ніколи не співпрацював з "Аль-Каїдою" в боротьбі проти США.

Повалений диктатор також повідав, що навмисно вводив в оману світову спільноту, змусивши її повірити в наявність у Іраку зброї масового знищення. Сказати ж правду, за словами Хусейна, він не міг, оскільки сусідній Іран, що вважався головним на той момент ворогом, розцінив би це як ознаку слабкості.

Звинувачення колишнього режиму в Багдаді у розробці зброї масового знищення послужили приводом до війни США проти Іраку.

Однак ця зброя так і не було знайдена. Спроби колишньої адміністрації Буша пов'язати Хусейна з терактами 11 вересня 2001 року також виявилися марними.

Читайте також:

США видали Іраку найближчого соратника Хусейна

З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

У 2003 році ЦРУ планувало повалити Хусейна за допомогою двійника-гея

В Іраку захопили заступника Саддама Хусейна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: