Оприлюднено подробиці, як терорист готувався до масового вбивства у Норвегії

Норвезький терорист Андерс Брейнвік готував атаку з 2010 року: купив зброю легально і за допомогою всіляких симуляторів відточував свою бойову майстерність.

Норвезький терорист Андерс Брейвік придбав зброю і боєприпаси для своїх злочинів законним шляхом ще в 2010 році. Вже тоді він планував свій теракт і готувався до нього за допомогою комп'ютерних ігор.

Про це він розповів в докладному щоденнику, що отримав назву "Декларація незалежності Європи 2083", який був опублікований в Інтернеті всього за кілька годин до подвійного теракту.

 РОЗПОВІДІ ОЧЕВИДЦІВ, ЖАХЛИВІ ПОДРОБИЦІ БІЙНІ В МОЛОДІЖНОМУ ТАБОРІ

Дозвіл на покупку самозарядного карабіна "Ругер Міні-14" Брейвік отримав ще у вересні 2010 року.

"В якості мети використання в заяві я вказав "полювання на оленів", хоча і дуже хотілося написати правду - "страту культурних марксистів і мультикультуралістських зрадників категорії А і Б просто, щоб подивитися реакцію", - написав Брейвік.

Терорист також повідомляє, що придбати зброю за законом було складно, але йому допомогло тривале членство в одному з пістолетних клубів Осло. У січні 2011 року Брейнвік подав заяву на ліцензію на напівавтоматичний пістолет "Глок-17" і незабаром її отримав.

У своїх щоденниках Брейнвік також повідомляє про те, що в ході підготовки до війни проти "мультикультуралізму і культурного марксизму" він багато грав у комп'ютерні ігри. За допомогою всіляких симуляторів Брейнвік відточував свою бойову майстерність.

"Тільки що купив Modern Warfare 2, гру ... Це, можливо, найкращий військовий симулятор і одна з крутих ігор цього року. Я представляю MW2 великою частиною своїх тренувань ... Особливо вражає гра для декількох користувачів. Можна більш-менш повно симулювати реальні операції", - написав він у щоденнику.

Брейвік також вважає, що подібні ігри - відмінний спосіб відточити стрілецькі навики.

"Симуляція за допомогою ігор Call of Duty, Modern Warfare - хороша альтернатива, але вам також потрібно практикуватися і зі справжніми гвинтівками (з оптичним прицілом), якщо це можливо", - звертається Брейнвік до своїх можливих послідовників.

НОРВЕЗЬКИЙ ТЕРОРИСТ ВИЯВИВСЯ ПРИХИЛЬНИКОМ КАНТА І ЧЕРЧИЛЛЯ

У "Декларації незалежності" Брейнвік підкреслює, що загрозу його країні представляють не тільки мусульмани, а й мультикультуралісти, а також "культурні марксисти", які виступають за політкоректність.

Поліція офіційно не підтверджувала, що щоденники, підписані ім'ям якогось Ендрю Бервік, написані саме терористом. Однак маніфест містить численні згадки цього імені Брейнвіка, його зріст, вага, місце народження, політичні погляди, його прихильність грі World of Warcraft. "Ендрю Бервік" може бути англійською вимовою норвезького імені терориста.

Раніше адвокат норвезького стрільця заявив, що його підопічний виношував план атак 9 років. Він розстрілював людей, що знаходилися в таборі, протягом півтори години, скориставшись двома видами вогнепальної зброї.

Зараз 32-річний Брейнвік знаходиться в камері попереднього ув'язнення після подвійного теракту, який забрав життя 97 осіб. Поліція шукає його спільника, про якого в тому числі повідомляли і підлітки з молодіжного табору на острові Утойя. Сам Брейнвік заявив поліцейським, що він діяв сам.

Подвійний теракт в Норвегії стався в п'ятницю, 22 липня. Перший вибух пролунав посеред комплексу урядових будівель в центрі Осло. В результаті цього теракту загинули 7 людей, 19 дістали поранення.

За кілька годин перевдягнутий в поліцейську форму чоловік відкрив стрілянину в молодіжному таборі на острові Утойя. Там загинули щонайменше 90 людей, в основному молодь від 14 до 20 років. Десятки людей постраждали.

"Кривава п'ятниця" в Норвегії - слідкуйте за подробицями тут

Читайте також:

Кількість загиблих в результаті терактів у Норвегії досягла 97 осіб

До теракту на острові Утойя норвезький вбивця готувався 9 років

Норвезький терорист виявився прихильником Канта і Черчилля

Очевидці бійні в Норвегії: підлітки кричали, нападник спокійно добивав поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: