Оприлюднено скандальні любовні листи засновника WikiLeaks

Проти Ассанжа теж знайшли компромат - інтимний. Опубліковано його листи, в яких він домагався прихильності юної дівчини.

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж опинився на місці чиновників, чиї секретні документи, в тому числі листування, він пред'явив громадськості. Оприлюднено фрагменти його особистого листування. Правда, листування носить не діловий, а любовний характер.

Витяги з листів опублікував сайт чуток Gawker. Судячи з електронних листів, які Ассанж направляв у 2004 році 19-річній студентці фізико-математичного факультету в Мельбурні, австралієць в буквальному сенсі переслідував її. Цим він займався за два роки до заснування WikiLeaks.

Ассанж, якому тоді було 33 роки, зустрів Елізабет (ім'я дівчини змінене) у барі під Мельбурном в квітні 2004 року. Вона погодилася познайомитися з довговолосим блондином, оскільки він відрізнявся від інших відомих їй чоловіків. "Він здавався тихим і занудним. Мені він не здався сексуальним, чи що ... Але щось у ньому знайшлося, як не дивно, привабливе для 19-річної дівчини", - зізналася вона.

Ассанж проводив нову знайому до будинку, де вона жила з батьками, і несподівано поцілував її. Вона сказала: "Це було приємно. Його поведінка не була жахливою і він не намагався зробити нічого дивного". Джуліан і Елізабет обмінялися адресами електронної пошти, і незабаром дівчина отримала запрошення на побачення. Вона не пам'ятає, як відповіла, але пам'ятає, що йти на побачення не хотіла, оскільки не виявила в собі сильного почуття до Джуліана.

Наступного дня Джуліан подзвонив їй додому, хоча номера телефону вона не диктувала. Елізабет запитала Джуліана, звідки він дізнався її телефон, і дуже розлютилася, коли він відмовився відповідати на це питання. Тому вона була з ним холодною, а Джуліан написав їй ще одного листа, в якому дорікнув її за грубість. Через пару днів він знову зателефонував. На цей раз Елізабет, взявши трубку, видала себе за іншу дівчину. Ассанжу здалося, що та з ним фліртує.

Після того, як ще кілька листів не допомогли залицяльникові домогтися відповідної уваги, Джуліан спробував зробити так, щоб Елізабет подзвонила йому сама. Для цього він з'ясував модель і номер її машини і зашифрував їх у головоломку. Вирішення цієї загадки являло собою його телефонний номер.

Але Елізабет написала йому листа, в якому пояснила, що не може йому подзвонити, оскільки їй не вдалося розгадати головоломку. Тому Джуліан вирішив, що продовжить дзвонити їй, а ввечері того ж дня запитав її в електронному листі, коли їй найбільш зручно буде з ним побачитися.

Зрештою Елізабет зажадала, щоб він більше не телефонував їй додому. Тоді Джуліан запропонував їй спілкуватися з ним через його сайт (нині закритий). Врешті-решт він здався, написавши ще кілька химерних листів, і, мабуть, не отримавши на них відповіді.

Елізабет не стверджує, ніби відчувала загрозу. "Я не думаю, що він погана людина. Він просто смішний хлопець", - сказала вона.

Відносини Ассанжа з жінками з тих пір не почали проходити більш гладко. У Швеції, як відомо, його звинувачують в одному епізоді зґвалтування і декількох епізодах інших, менш тяжких, насильницьких злочинів сексуального характеру. Відомо, що в Австралії у нього залишився 20-річний син, при цьому Ассанж-старший не перебував у шлюбі, і про матір його сина також немає даних.

Нагадаємо, у четвер Ассанж вийшов з лондонської в'язниці за рішенням суду, який звільнив його під заставу в 240 тисяч фунтів стерлінгів на час розгляду запиту про екстрадицію, що надійшов від шведської влади.

Ассанж заявив, що має намір довести свою невинність і спростувати підозри у вчиненні злочинів сексуального характеру. Він вважає, що висунуті проти нього звинувачення мають політичне підґрунтя і пояснюються прагненням США зупинити публікацію секретної листування Держдепартаменту, яка поступово продовжується на сайті WikiLeaks.

При цьому, на його думку, це справа виявила декілька "тривожних аспектів". "Наприклад, що будь-яка людина в будь-якій європейській країні може бути екстрадована в будь-яку іншу європейську країну без надання будь-яких доказів його провини", - сказав Ассанж.

Читайте також:

Американці назвали Ассанжа людиною року

Секс-файли Wikileaks

Ассанжа визнали рок-зіркою року в Італії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: