Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Після звинувачення польською стороною російських диспетчерів МАК оприлюднив транскрипцію записів відкритого магнітофона, телефонних розмов і радіопереговорів.

Міждержавний авіаційний комітет опублікував у вівторок, 18 січня, на своєму сайті транскрипцію записів всіх переговорів і розмов диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Північний" перед катастрофою літака Леха Качинського.

Опубліковано записи відкритого магнітофона, записи телефонних розмов і записи радіопереговорів.

Як заявив раніше голова технічної комісії МАК, таке рішення було прийнято з метою об'єктивного інформування світової громадськості після публікації польською стороною витягів з переговорів диспетчерів.

Як повідомлялося, з висновків польської сторони випливає, що російські авіадиспетчери під час авіакатастрофи під Смоленськом знаходилися під тиском і не поінформували екіпаж Ту-154 про відхід з курсу. При цьому глава МВС Польщі Єжи Міллер не уточнив, у чому полягав тиск.

Він також підкреслив, що комісія не робить висновки про винних, а лише аналізує все, що мало вплив на катастрофу, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому.

У реконструкції подій, представленої польської комісією, зокрема зазначалося, що російські диспетчери не повідомили екіпажу Ту-154 про погану погоду, про невірний курс, занадто пізно дали команду "Горизонт" і взагалі зайняли швидше пасивну позицію, переклавши весь ризик на пілотів.

Нагадаємо, минулого тижня в Москві Міждержавний авіаційний комітет оприлюднив остаточний звіт за результатами розслідування катастрофи Ту-154 під Смоленськом, згідно з яким безпосередньою причиною катастрофи стало рішення екіпажу не йти на запасний аеродром.

Коментуючи висновки розслідування, проведеного російською стороною, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не ставить під сумнів твердження, що містяться у звіті МАК по смоленській катастрофі, проте Варшаву не влаштовує відсутність деяких фактів.

Читайте також:

Польща оприлюднила докази провини російських диспетчерів у загибелі Ту-154

Журналістське розслідування: літак Качинського не міг розлетітися на шматки

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: