Опубліковано фоторобот смертника, який здійснив теракт у "Домодєдово"

Фахівці дійшли висновку, що смертник не був кавказцем, а належав до середземноморської раси. Ймовірно, терористові було від 30 до 40 років, не більше.

голова смертника _4
Life News
Особистість терориста-смертника, який підірвав 24 січня бомбу в аеропорту "Домодєдово", поки не встановлена, але ЗМІ намагаються з'ясувати його етнічну приналежність по фотографії відірваної голови.

Газета "Комсомольська правда" попросила художника намалювати портрет терориста на основі цього знімка. Видання також опублікувало фоторобот, складений дизайнерською компанією.

Як стверджують очевидці теракту, перед тим як зробити вибух, терорист прокричав своє ім'я, вік і назвав місце, звідки він родом. Як розповів газеті кухар кафе "Азія", поряд з яким підірвався смертник, Олександр Павлов, один з очевидців на ім'я Сергій розповів йому, що стояв прямо поруч з терористом і добре чув все, що він кричав. Сергію вдалося вижити, оскільки вибухова хвиля відкинула його до стіни.

За словами свідка, терорист перед вибухом прокричав, як його звуть, сказав, що йому 35 років, і назвав місце, звідки він родом. Всі ці відомості, крім віку, Сергій не запам'ятав через стрес. Раніше повідомлялося, що смертник підірвав бомбу, крикнувши: "Зараз ви всі помрете!" або "Зараз я вас всіх висаджу!"

Щоб встановити етнічну приналежність злочинця, видання звернулося до лабораторії пластичної реконструкції Інституту етнології і антропології РАН. Фахівці цієї наукової установи створили програму, за якою можна відновити вигляд людини за її черепом.

Завідуюча лабораторією кандидат наук Тетяна Балуєва, вивчивши фотографію, дійшла висновку, що смертник точно не був кавказцем, а належав до середземноморської раси, південних європеоїдів. До цієї групи відносяться французи, італійці, араби і частина середземноморських народів.

Балуєва назвала типові риси приналежності до середземноморського типу - досить вузьке обличчя, кучеряве волосся, вузький прямий лоб, висока верхня губа. Всі ці відмінні риси присутні на фото. На знімку також помітна легка горбовина на носі, характерна для південних європеоїдів. Однак, наголосила експерт, можливо, це просто дефект зображення.

Балуєва впевнена, що загиблий не був кавказцем, так як для корінних народів Північного Кавказу характерно не таке вузьке обличчя, і у них взагалі інший тип обличчя. Як вважає експерт, терористові було від 30 до 40 років, не більше.

Як пише "КП", якщо терорист дійсно араб, то видається дивним, що він знав російську мову. Або ж треба прислухатися до доводів експертів і припустити, що в розповідях очевидців багато домислів.

Як заявило газеті "Ведомости" джерело, близьке до слідства, найімовірніше, терориста ніхто не супроводжував, коли він прибув в аеропорт. Бомба могла бути закріплена на тілі смертника - на це вказує характер отриманих ним пошкоджень. Як вважають слідчі, терорист приїхав на територію аеропорту на авто. Проїхавши через шлагбаум з автоматичним пропуском на в'їзд і залишивши машину, він безперешкодно пройшов в будівлю аеропорту.

Наразі перевіряється версія про причетність до теракту ногайського батальйону - так званого Ногайського джамаата, що діяв на території Дагестану і Ставропілля. Восени минулого року лідери цього об'єднання були ліквідовані силовиками в ході спецоперацій.

Також слідство розглядає версію, що теракт могли вчинити бойовики одного з екстремістських угруповань, що входять до бандпідпілля так званого кавказького імамату. За словами джерела в спецслужбах півдня Росії, почерк той же, що і під час терактів в столичному метро в березні минулого року. Як і тоді, вибух був влаштований в багатолюдному місці в годину пік. За попередніми даними, використовувався той же тип вибухової речовини.

Вивчають слідчі і "дагестанський слід". За припущеннями, вибух міг бути помстою за події на Манежній площі в Москві, де націоналісти влаштували погроми з антикавказькими гаслами. Крім того, теракт могли влаштувати у відповідь на знищення в Дагестані та Інгушетії лідерів імамату Кавказ.

Нагадаємо, вибух у міжнародному терміналі московського аеропорту "Домодєдово" стався в 15:32 за київським часом 24 січня. За останніми даними, загинули 35 людей, 180 перебувають у лікарнях. За фактом вибуху порушено справу за статтею "теракт".

Все про теракт у "Домодєдово" читайте тут

Читайте також:

Оприлюднено відео моменту вибуху в "Домодєдово"

Смертник у "Домодєдово" підірвав себе з криком: "Я вас всіх вб'ю!"

На місці вибуху в "Домодєдово" знайшли голову терориста-смертника

ВідеоМинула доба після вибуху у російському аеропорту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: