Опубліковано запис розмови білоруських пілотів перед катастрофою Су-27

"Лінія. Вивід! Вииивід!!!! Куди рухаєшся? Катапультуйся!!!!": останні слова диспетчера білоруським пілотам перед катастрофою на авіашоу в Радомі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В Інтернеті з'явився аудіозапис переговорів диспетчерів з екіпажем білоруського Су-27, який розбився 30 серпня під час авіашоу в польському місті Радом.

Запис тривалістю 10 хвилин розмістив на своїй сторінці користучав LiveJournal silverrebel. З нього важко визначити причини катастрофи, зрозуміло лише, що льотчики виконували фігури вищого пілотажу в умовах постійного стрічного вітру.

Безпосередньо перед вильотом авіадиспетчер попередив екіпаж про сильний стрічний вітер, який їх може зносити від трибун назад, тому попросив після фігур "уточнюватися".

Розшифровка (мовою оригіналу):

Летчики: Границу какую дают?
Диспетчер: Ориентировочно 1300-1400 метров. Должно хватить я думаю.
Летчики: Будем если что искать дырочку... Скажешь потом в какую сторону. Ну и нас еще петля восходящая двойная Поэтому подскажешь. Может чуть правее полосы придется вот как сейчас - видишь - дыра над полосой.
(это разговор до взлета)

Диспетчер: Запускайте
Летчик: Исполняю.
Диспетчер: Граница ориентировочно 1400-1500. Где-то в вашем районе посмотрите чуть выше пакет летит черный. Метров 50 высота у него. К центру полосы подлетает. Внимательнее. 103-й передал. Перед взлетом успокоились - и как дома...
Будет встречный все время.... Будет уносить вас от трибун назад, поэтому после фигур уточняйтесь....
Летчик: Понял... (Взлетели)
Диспетчер: Давайте, на 150 выводите аккуратненько.... Это вывод? Линия. Вывод! Выывод!!!!!! Куда движешься? (тут неразборчиво) Катапультируйся! Катапультируйся!!!!!! Всё.

Білоруське Міноборони на розміщення запису переговорів поки що не прореагувало.

Нагадаємо, білоруський винищувач Су-27 розбився 30 серпня під час авіашоу в польському місті Радом. В результаті катастрофи загинули білоруські льотчики-снайпери, полковник Олександр Морфицький (заступник командувача Західним оперативно-тактичним командуванням ВПС і військ ППО Білорусі) і Олександр Журавльович (заступник командира 61-ї авіабази винищувачів).

Причини аварії залишаються невідомими. Білоруське військове відомство називало попередньою причиною те, що у двигун літака міг потрапити птах. Також висувалися припущення, що екіпаж міг помилково почати маневр на дуже малій висоті.

Пілоти не встигли катапультуватися через те, що відводили машину подалі від населеного пункту.

2 вересня в білоруському місті Барановичі пройде військовий ритуал, присвячений загиблим. У жалобних заходах візьме участь командувач ВПС Польщі Анджей Блафік і рота почесної варти Війська Польського. Передбачається, що пілоти будуть поховані в Барановичах, проте остаточне рішення залежить від їх рідних. 2 і 3 вересня в Барановичах оголошені днями трауру.

Читайте також:

На авіашоу в Польщі загинув один з керівників ВПС Білорусі

На авіашоу в Польщі розбився білоруський Су-27

З'явилося відео смертника, який підірвав відділ міліції в Назрані

Франція відновить пошуки "чорних скриньок" аеробусу А330

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: