У другій половині дня, 4 лютого, демонстранти планують зібратися у центрі Бухареста і попрямувати маршем до парламенту. 

У Румунії вже п'ятий день тривають протести проти скандальної постанови уряду країни щодо декриміналізації деяких злочинів, зокрема, і корупційних.

У другій половині дня, 4 лютого, демонстранти планують зібратися у центрі Бухареста і попрямувати маршем до парламенту з шумними свистками та барабанами, передає AFP. Там протестувальники збираються сформувати живий ланцюг.

Згідно з підрахунками, у п'ятницю, 3 лютого, до протестів долучилося 250 тисяч людей. Люди тримали в руках опудала урядовців в тюремних камуфляжі і марширували через натовп з криками "Злодії!".

Нагадаємо, протести в Румунії почалися ще у січні, коли уряд лише планував ухвалити скандальний указ щодо декриміналізації.

Своєю чергою, у вівторок, 31 січня, уряд таки схвалив постанову. Практично одразу після того як стало відомо про ухвалення постанови, на вулиці Бухареста і низки великих міст на знак протесту вийшли тисячі людей. Міжнародні ЗМІ вже пишуть про те, що це найбільші вуличні протести після падіння комунізму 1989 року.

Зауважимо, що постанова, зокрема, декриміналізує корупційні діяння і випадки перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв або ж майже 48 тисяч доларів.

Інша постанова вводить амністію для ув'язнених, які були засуджені до 5 років тюремного ув'язнення, вагітних жінок і жінок, у яких вдома залишилися неповнолітні діти, за винятком ґвалтівників та рецидивістів. Також передбачається зняття судимості із засуджених до умовних тюремних термінів. 

Залиште свій коментар