Організатора захоплення Arctic Sea засудили до 7 років колонії

У Москві уродженця Латвії Дмитра Савінса засудили до 7 років колонії суворого режиму за піратство - йому інкримінували захоплення судна з російським екіпажем влітку минулого року.

Московський міський суд засудив організатора захоплення суховантажу Arctic Sea, уродженця Латвії Дмитра Савінса, до 7 років колонії суворого режиму.

Савінса визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого статтею "Піратство". Його адвокат Сергій Гольтяєв заявив, що вважає рішення суду адекватним, з урахуванням укладеної угоди зі слідством, за якою покарання Савінсу не могло перевищувати 7,5 років.

Адвокат також повідомив, що його підзахисний не буде оскаржувати рішення суду. Крім того, Гольтяев підтвердив слова Савінса про те, що членам його сім'ї надходять погрози.

Раніше Дмитро Савінс заявив, що "визнає помилки і розкаюється". Він попросив для себе "справедливого покарання", проте висловив сподівання, що його засудять не більш як до 5,5 років ув'язнення.

Савінс розповів, що Андрій Луньов, раніше засуджений у цій справі на п'ять років колонії суворого режиму, виконував після захоплення на судні обов'язки боцмана, а сам Савінс - функції капітана. Крім того, Савінс зазначив, що під час захоплення судна, він намагався заподіяти якомога менше шкоди екіпажу і використовував гумові кулі.

Замовником захоплення Arctic Sea він назвав естонського підприємця Еріка Кроса. За словами Савінса, підприємець займався будівництвом і нафтогазовими проектами, а Савінс був його діловим партнером. Під час кризи грошові кошти для реалізації своїх проектів у них закінчилися, і Крос запропонував Савінсу здійснити захоплення судна "за сомалійським сценарієм".

Нагадаємо, суховантаж Arctic Sea під мальтійським прапором із російським екіпажем з 15 осіб, який прямував з Фінляндії до Алжиру, наприкінці липня минулого року зник. Корабель було виявлено 16 серпня в Атлантиці, неподалік від африканської острівної держави Кабо-Верде.

За даними слідства, Arctic Sea був захоплений вісьмома громадянами Естонії, Латвії і Росії. Операцію зі звільнення екіпажу провели моряки Чорноморського флоту РФ.

Читайте також:

Замовником захоплення Arctic Sea визнали естонського бізнесмена

Обвинувачені у захопленні Arctic Sea переклали провину на капітана

Учасника захоплення Arctic Sea засудили до п'яти років

У захопленні Arctic Sea підозрюють російські спецслужби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: