Організаторам теракту у мінському метро загрожує страта

Один із заарештованих, який вважається безпосереднім виконавцем злочину, зізнався у здійсненні теракту в метро, а також трьох вибухів у Білорусі в 2005 і 2008 роках.

Двом громадянам Білорусі, підозрюваним в організації вибуху в мінському метро, пред'явили обвинувачення в тероризмі. Максимальне покарання, передбачене за цей злочин білоруським кримінальним кодексом – смертна кара. Про це повідомив заступник генпрокурора Білорусі Андрій Швед.

"Ці особи за попередньою змовою, з метою дестабілізації громадської обстановки і громадського порядку, вчинили теракт зі вбивством людей, що спричинив спричинення збитку в особливо великому розмірі", - заявив Швед.

Обвинувачені, за версією слідства, влаштували вибух 11 квітня на станції мінського метро "Жовтнева". В результаті вибуху загинули 14 осіб, постраждали більше 200. В ході розслідування було затримано шестеро людей, з яких двоє були заарештовані. Один із заарештованих вважається безпосереднім виконавцем: він зізнався у здійсненні теракту в метро, а також трьох вибухів у Білорусі в 2005 і 2008 роках. ЗМІ повідомляли, що виконавця звуть Дмитро Коновалов.

Швед в інтересах слідства не назвав імен обвинувачених, зазначивши лише, що "вони 1986 року народження, жителі Вітебська, дружать зі школи і росли в одному дворі". Заступник генпрокурора також не уточнив, чи будуть пред'явлені звинувачення 4 підозрюваним у причетності до здійснення теракту.

У рамках цієї кримінальної справи ще одному підслідному пред'явлено звинувачення за статтею 285 КК Білорусі (незаконний обіг вибухових речовин).

За словами Шведа, одному з обвинувачених у вибуху в мінському метро висунуте друге обвинувачення в тероризмі за вибух у Вітебську в 2005 році, який раніше кваліфікувався як хуліганство. У вересні у Вітебську було здійснено два вибухи.

Організаторів і замовників теракту слідству встановити не вдалося. "Мотив нами встановлений - він пов'язаний з особами обвинувачених", - додав заступник генпрокурора.

Обвинуваченим загрожує позбавлення волі на термін від восьми до 25 років, пожиттєве ув'язнення або страта. Білорусь залишається останньою країною в Європі, де практикується страта. У 2010 році були страчені двоє злочинців.

Читайте також:

У причетних до вибуху в мінському метро знайшли ще три бомби

Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

Сім'ї білоруських терористів вивезли у невідомому напрямку

ВідеоУ мінському метро стався вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: