Організатори теракту в "Домодєдово" дезорієнтували міліцію

Правоохоронні органи Росії не змогли запобігти теракту через те, що організатори дезорієнтували міліцію. Останні вважали, що теракт має здійснити жінка, а виконавцем став чоловік.

Теракт в Домодєдово_4
AFP
Теракт в Домодєдово
У російських правоохоронних органах вважають, що не змогли запобігти теракту в "Домодєдово" через те, що його виконавцем став чоловік.

Як повідомило джерело в правоохоронних органах, організатори теракту дезорієнтували міліцію, оскільки зазвичай у якості смертників були жінки.

"У даному випадку міліція і спецслужби також мали у своєму розпорядженні оперативні даними про можливі теракти, які можуть здійснити жінки, проте вибуховий пристрій в "Домодєдово" у дію привів чоловік", - пояснило джерело.

Також у правоохоронних органах розповіли про те, як, за версією слідства, смертник потрапив в аеропорт. Передбачається, що терорист увійшов в аеропорт з боку автостоянки, після чого піднявся в зону прильоту міжнародних рейсів і змішався з натовпом.

ОСНОВНІ ВЕРСІЇ ТЕРАКТУ В "ДОМОДЄДОВО"

Раніше 24 січня повідомлялося, що ФСБ було відомо про можливий теракт, проте терориста шукали - безуспішно - не в "Домодєдово", а в Зеленограді. Пізніше з'явилася інформація, що спецслужби упустили і трьох спільників смертника, яким "вдалося проникнути на територію аеропорту, відстежити момент вибуху ... і залишити аеропорт".

Також повідомлялося, що спочатку теракт повинна була здійснити жінка - уродженка Чечні. Вона, однак, загинула раніше запланованого часу, випадково привівши в дію бомбу під час підготовки до теракту.

Через деякий час офіційний представник ГУВС Москви заявив, що московська міліція не мала жодної інформації про підготовлюваний теракт.

У свою чергу, представник Національного антитерористичного комітету (НАК) заявив, що заходи безпеки в "Домодєдово" недостатні і тому терористові вдалося здійснити свої плани.

Кримінальну справу порушено за статтями "терористичний акт", "вбивство" і "незаконний оборот зброї і вибухівки". Її розслідує СК РФ.

У результаті теракту в "Домодєдово" загинули 35 людей. За останніми даними кількість госпіталізованих після теракту зросла до 110 людей, повідомив представник управління інформації МНС РФ.

Раніше у вівторок, 25 січня МНС РФ опублікувало новий список постраждалих під час теракту. Згідно зі списком, госпіталізовано 108 осіб. У той же час у списку прізвища п'яти осіб не пронумеровані, а прізвища 25 постраждалих уточнюються.

Крім того, тіла всіх загиблих в результаті теракту вже вивезені з місця події для проведення експертиз і впізнання.

"На даний момент тіла всіх жертв вивезені з аеропорту, на місці були проведені всі необхідні слідчі дії", - повідомило джерело в правоохоронних органах.

За його словами, тіла і фрагменти тіл загиблих відправляються в московське відділення Центру судово-медичної експертизи і морги для пізнання їх родичами та близькими.

Як зазначило джерело, деякі з тіл загиблих вже опізнані, по решті робота триває. Станом на 06:00 за Києвом, упізнані 18 тіл загиблих.

12 тіл, доставлених до Центру судово-медичної експертизи, досі не ідентифіковані. Як повідомив представник МНС Росії, також до Центру судово-медичної експертизи доставлені два фрагменти тіл чоловіків, а також 15 дрібних фрагментів тіл. Він пояснив, що впізнання проводиться за документами, які були знайдені разом з тілами. Надалі загиблих повинні будуть пізнати їх родичі.

ВІДЕО МОМЕНТУ ВИБУХУ В "ДОМОДЄДОВО"

Наразі правоохоронні органи збирають інформацію про родичів загиблих і постраждалих в результаті вибуху в Домодєдово для якнайшвидшого впізнання жертв і організації зустрічі з їх близькими.

Вибух в аеропорту "Домодєдово" стався в міжнародному залі прильотів приблизно о 16.30 за московським часом (15:30 за Києвом). Подія вже визнана терактом. За даними МВС, вибух був здійснений одним або кількома терористами-смертниками. За фактом вибуху в розшук оголошені троє людей. Джерело стверджує, що смертник був уродженцем Північного Кавказу. Він перебував у натовпі зустрічаючих у залі прильоту міжнародної зони аеропорту.

Вибуховий пристрій був закріплений на тілі смертника. Він був начинений металевими вражаючими елементами. Потужність бомби склала не менше 7 кілограмів тротилу.

У результаті вибуху загинули 35 людей, більше 148 - отримали поранення, 35 з них знаходяться у важкому стані. 110 осіб госпіталізовано.

Все про теракти в "Домодєдово" читайте тут.

Читайте також:

Оприлюднено відео моменту вибуху в "Домодєдово"

У здійсненні теракту в "Домодєдово" запідозрили жінку

Смертник у "Домодєдово" підірвав себе з криком: "Я вас всіх вб'ю!"

Аеропорт "Домодєдово" потерпає від терористів уже втретє

ВідеоМомент вибуху в "Домодєдово"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: