Організатору масового вбивства на Філіппінах висунули звинувачення

Влада всерйоз побоюється розправ над членами клану Ампатуанов та сім'ями бойовиків, що брали участь у масових вбивствах.

Син губернатора філіппінської провінції Мінданао Андаль Ампатуан-молодший (Andal Ampatuan Jr) безпосередньо причетний до організації масового розстрілу, в ході якого було вбито і спотворено 57 людей. Про це в п'ятницю заявив міністр юстиції Філіппін, повідомляє The Guardian. Ампатуану пред'явлені звинувачення в організації різанини.

Як повідомив міністр юстиції Філіппін Агнес Деванадера (Agnes Devanadera) на прес-конференції в Манілі, свідки розправи показали, що Ампатуан-молодший не просто був присутній на місці нападу, але віддавав накази про вбивства, а також сам розстрілював політичних конкурентів.

Раніше різні джерела повідомляли, що під особливою охороною знаходяться четверо людей, які вижили в бойні, а також один з бойовиків, що здійснювали розправи.

Практично всі 22 вбиті жінки, включаючи двох вагітних, піддалися сексуальним знущанням. Експерти виявили особливо велику кількість кульових поранень і колото-різані рани на інтимних місцях їх тіл. Раніше повідомлялося, що всі жінки з кортежу перед вбивством були зґвалтовані, проте ця інформація не знайшла свого підтвердження.

Жорстокий злочин, що вразив південний острів Мінданао, відбувся у понеділок, 23 листопада. На кортеж, в якому знаходилися прихильни кандидата в губернатори провінції Мінданао Есмаеля Мангудадату, напали бойовики з, імовірно, приватної армії, яка знаходиться у підпорядкуванні клану чинного губернатора провінції. Його син, обвинувачений Андаль Ампатуан-молодший, є мером містечка, неподалік від якого відбулася розправа. Повідомлялося також, що батько готував Ампатуана-молодшого в наступники на посаду губернатора.

Клан Ампатуанов має найтісніші зв'язки з чинним демократично обраним президентом країни Глорією Макапагал-Арройо, нагадує The Guardian. Незабаром після вбивства Арройо виключила всіх членів сім'ї Ампатуанов зі своєї політичної партії і розпорядилася організувати максимально відкритий процес над звинуваченими у злочині.

Політичні вбивства - не рідкість для Філіппін, проте різанина на півдні країни стала найкривавішим подібним інцидентом за всю історію країни. Мусульманські звичаї, які дотримуються більшістю населення в провінції Мінданао, виключають вбивство, а тим більше сексуальне знущання над жінками та дітьми.

У зв'язку з подією влада всерйоз побоюється розправ над членами клану Ампатуанов та сім'ями бойовиків, що брали участь у масових вбивствах.

Читайте також:

На Філіппінах заарештували підозрюваних у масовому вбивстві

Жертвами передвиборчої компанії на Філіппінах стали 52 людини

Вибори на Філіппінах: більш ніж 40 людям відрубали голови

На Філіппінах оголошено надзвичайний стан у зв'язку з вбивством заручників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: