Осаму бен Ладена позбавили статусу "терориста номер один"

У контртерористичному центрі США Пакистанську Аль-Каїду вважають сильно ослабленою, а "загрозою номер один" став лідер єменських терористів Анвар аль-Авлакі.

Найбільшу загрозу для безпеки США представляє єменський терорист Анвар аль-Авлакі, заявив голова Національного контртерористичного центру США (National Counterrorism Center - NCTC) Майкл Лайтер.

Виступаючи в американському Конгресі, Лайтер розповів, що очолювана Осамою бен Ладеном гілка "Аль-Каїди", що базується в Пакистані, за останній час була істотно ослаблена атаками армії США, в першу чергу - нальотами безпілотників. "Аль-Каїда" в Пакистані, ми вважаємо, зараз найбільш слабка за останні 10 років ", - цитує слова Лайтера агентство Bloomberg.

Раніше Осаму бен Ладена, якого американська влада вважає відповідальним, в тому числі, за теракти 11 вересня 2001 року, неодноразово називали "терористом номер один". Він входить в десятку найбільш розшукуваних терористів ФБР.

Анвар аль-Авлакі
Анвар аль-Авлакі
Майкл Лайтер зазначив, що Анвар аль-Авлакі і єменська "Аль-Каїда" представляє особливу загрозу тому, що здатна вербувати людей, в тому числі, на території США. Глава NCTC визнав успіхи аль-Авлакі в "інноваціях, які ускладнюють нашу роботу". Він підкреслив, що лідер єменських терористів володіє англійською і вміло використовує можливості інтернету для пропаганди своїх ідей. "Він розмовляє прямо з тими, хто тут живе", - додав Лайтер.

Варто відзначити, що 9 лютого громадянин США Деніель Патрік Бойд зізнався у підготовці терактів і змові з метою підтримки терористів. Слідство вважає його лідером осередку ісламістів-бойовиків на території США. Всього, за даними BBC News, починаючи з 2009 року більше 60 громадян США були звинувачені або засуджені у справах, пов'язаних з вчиненням і підготовкою терористичних актів.

Читайте також:

Усама бен Ладен призначив нового ватажка "Аль-Каїди" в Європі

Бен Ладен пообіцяв помститися Франції за утиски мусульман

За інтерв'ю з лідером "Аль-Каїди" журналіста ув'язнили на 5 років

Імам з Ємену закликав "без вагань убивати американців"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: