Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оштрафований за заборону селити в своєму готелі росіян чех не змінив позиції: "Крим - Україна"

Крчмарж чекає на рішення Найвищого адмінсуду Чехії, останньої інстанції у своїй справі.

Чеський готельєр Томаш Крчмарж прославився своєю проукраїнською позицією і через неї наразився на штраф. Розгнівані росіяни образи не стерпіли - у самій Чехії підприємця покарали за, начебто, дискримінацію споживачів. Галасу стало на всю Європу, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Томаша Крчмаржа уже п'ятий рік символічно називають заледве не головним поборником української суверенності в Центральній Європі: "Я ще міг взяти рушницю і йти туди воювати за Україну проти росіян".

Його власний форт-пост у боротьбі з російською агресією - у стінах його симпатичного готелю у центрі Острави. До міста часто навідуються росіяни, але тепер узагалі не зупиняються, бо він повісив табличку: "Із 23 квітня 2014 року ми не приймаємо як постояльців-громадян Російської Федерації. Причина – анексія Криму. Наперед просимо вибачення у порядних громадян Російської Федерації".

У підсумку його оштрафували на 50 тисяч крон "за порушення закону про охорону прав споживачів у дискримінації за національністю".

У Крчмаржа європейці стали умовно бронювати і оплачувати номери, залишаючи їх насправді вільними, аби бізнесмен не відчув удару чеськими кронами по своїй проукраїнській позиції. Його оборону зайняла тисячна армія прихильників у соцмережах. Йому виставили максимальну кількість позитивних оцінок від громадян України та країн ЄС.

Від того часу минуло п'ять років, протягом яких підприємець судився через штраф. У результаті  Конституційний суд республіки оголосив: штраф принциповому готельєру скасувати, адже у цивілізованому світі за свої принципи, а ще й коли йдеться про недоторканість кордонів, не карають. "Підприємець не мусить бути політично нейтральним і при здійсненні підприємницької діяльності йому не можна заборонити висловлювати свою політичну позицію...", - ідеться у рішенні.

Наразі за справу взялись у Найвищому адміністративному суді Чехії. Принциповий готельєр таки не збирається міняти бізнес на принципи. Окупант - це Росія, Крим - це Україна.

Андрій Орляк

ВідеоНе поселив росіян: Конституційний суд Чехії заступився за проукраїнського готельєра

Крим - це Україна. Чеський готельєр Томаш Крчмарж, який відмовився поселяти росіян, прославився своєю позицією щодо українського питання і через неї наразився на штраф. Розгнівані росіяни образи не стерпіли – у Чехії підприємця покарали за "дискримінацію" споживачів. ТСН.Тиждень кілька років тому побував у гостях у цього неймовірного чеського козака, та от з’явилась нагода знову про нього розповісти.     

Не поселив росіян: Конституційний суд Чехії заступився за проукраїнського готельєра

Залиште свій коментар

Вибір редакції