Особисте право людини: конституційний суд Німеччини дозволив евтаназію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заборона евтаназії порушує права тяжкохворих, вважають судді.

Заборона здійснювати евтаназію на комерційній основі суперечить основному закону Німеччини.

Таке рішення виніс Федеральний конституційний суд ФРН у середу, 26 лютого.

Судді в Карлсруе вбачають у такій забороні порушення прав тяжкохворих людей і лікарів. Право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини, вирішили судді. Воно включає свободу вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного відходу з життя, зазначив голова вищої судової інстанції ФРН Андреас Фосскуле.

Водночас судовий вердикт не означає, що законодавцям заборонено регулювати діяльність організацій, які сприяють евтаназії.

У листопаді 2015 року німецький Бундестаг оголосив поза законом організації, які сприяють евтаназії у ФРН на комерційній основі. Водночас, як зазначає агенція AFP, поняття "комерційний" охоплювало не лише "матеріальну зацікавленість" у здійсненні евтаназії, а й неодноразове безоплатне сприяння відходу з життя невиліковно хворих людей.

Порушення заборони загрожувало позбавленням волі на строк до трьох років. Це рішення стало об'єктом жорсткої критики з боку важкохворих, низки лікарів і профільних організацій. Рішенням від 26 лютого Федеральний конституційний суд Німеччини підтримав їхню позицію.

Відео Право на евтаназію: у Німеччині тяжкохворим людям дозволили добровільно йти із життя

Конституційний суд Німеччини дозволив евтаназію. Тяжкохворі люди можуть зробити це самостійно або з чиєюсь допомогою. Таким чином організації, що допомагають йти з життя тяжкохворим людям, стають легальними. Про право на смерть в Німеччині - ТСН докладніше.  

Право на евтаназію: у Німеччині тяжкохворим людям дозволили добровільно йти із життя

Нагадаємо, у Нідерландах різко зросла кількість запитів на евтаназію. До Центру експертизи з евтаназії у Гаазі протягом 2019 року звернулися 3122 особи з проханням допомогти їм піти з життя із допомогою медикаментів. Це - на 22% більше за показники 2018 року. 

Плейлист 31 відео Здоров`я українців: що варто знати

Нововведення у сфері медицини та спростування міфів щодо вакцинації – ТСН про актуальне і важливе стосовно здоров’я.

Здоров`я українців: що варто знати

Вибір редакції