Особисті дані мільйонів ізраїльтян опинилися у відкритому доступі через хибу в мобільному застосунку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для доступу до цих даних не потрібно було мати особливих навичок зламу.

Особисті дані 6,5 млн ізраїльських користувачів були розкриті через серйозну помилку у застосунку для виборців, який просували прем'єр-міністр країни Біньяміна Нетаньягу і його партія "Лікуд".

Про це пише The New York Times.

Elector зберігав дані виборців, такі як повні імена, паспортні дані, адреси й стать, а також подекуди номери телефонів та іншу особисту інформацію деяких із них. Для доступу до цих даних не потрібно було мати особливих навичок зламу – його міг отримати будь-хто. У чиїх руках опинилася інформація та чи опинилася взагалі - поки що не відомо.

Так, на сайті застосунку достатньо було натиснути правою кнопкою миші, відкрити "джерело сторінки", яке розкриває її код. У ньому були імена користувачів і паролі адміністраторів сайту, що могло б дозволити кожному охочому увійти в систему і завантажити інформацію про виборців.

Компанія-розробник спробувала применшити потенційні ризики і назвала витік "одноразовим інцидентом, який був негайно вирішений".

Один ізраїльський веб-сайт повідомив, що зміг отримати доступ до особистої інформації, зокрема, самого Нетаньягу, його дружини Сари, начальника штабу ізраїльських військових Авіва Когаві і ще низки високопосадовців.

Цей витік - один з найбільших в Ізраїлі після 2006 року, коли співробітник Міністерства внутрішніх справ вкрав реєстр населення, а потім опублікував його.

Нагадаємо, у березні 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних користувачів. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передала їх третім особам, у тому числі, ймовірно, передвиборному штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, який використовував їх для політичної реклами. За даними ICO, в числі інших Cambridge Analytica передала дані близько одного мільйона британських користувачів.

Через скандал очільнику Facebook Цукербергу довелося двічі виступити на слуханнях в Конгресі США. Facebook домовився про виплату в США штрафу в розмірі п'ять мільярдів доларів. Це рекордний штраф, який коли-небудь накладався на компанії за порушення правил зберігання особистої інформації клієнтів, і один з найбільших, які уряд США взагалі коли-небудь стягував, повідомила Федеральна торгова комісія США (FTC).

Відео Тереза Мей звільнила очільника Міністерства оборони через витік інформації про плани уряду

Тереза Мей звільнила Гевіна Вільямсона через скандал навколо витоку інформації. Наприкінці квітня ЗМІ дізналися про суперечливе рішення британської влади співпрацювати з китайською компанією для створення в країні мобільної мережі п'ятого покоління. Щоби з'ясувати, хто винен у поширенні секретної інформації, члени команди прем'єра провели розслідування.  

Тереза Мей звільнила очільника Міністерства оборони через витік інформації про плани уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції