Особливе членство в ЄС. Стали відомі деталі домовленості між Британією та Євросоюзом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Британія ніколи не може бути примушена до політичної інтеграції.

Нові домовленості між Євросоюзом та Великобританією містять додаткові винятки, не зважаючи на те, що Сполучене Королівство вже має особливий статус у ЄС. За умовами членства Британія в деяких сферах не виконує європейські домовленості, зокрема щодо монетарної та міграційної політики.

Про це повідомляє BBC і наводить перелік з чотирьох пунктів нової угоди між ЄС та Британією, яка має запобігти виходу останньої з Євросоюзу.

1. Будуть скорочені виплати для дітей трудових мігрантів із країн ЄС, якщо їх батьки живуть у Британії, а діти – за кордоном (переважно йдеться про дітей поляків, що знайшли роботу в Британії). Наразі британське законодавство змушувало Лондон фінансувати такі виплати. На нових заявників нова норма поширюватиметься невідкладно, для 34000 дітей, що вже отримують допомогу, передбачений перехідний період до 2020 року.

2. Буде змінено Договір про ЄС із чітким зазначенням у ньому, що подальше посилення політичної інтеграції країни ЄС не буде поширюватися на Сполучене Королівство, отже, Британія ніколи не може бути примушена до політичної інтеграції.

Ця норма є політичним гаслом, яке має заспокоїти британського виборця. Британія і зараз не бере участь у глибшій інтеграції в ЄС. Зокрема, вона є єдиною в ЄС, що звільнена від зобов'язання впроваджувати спільну валюту.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон також наголосив, що Британія ніколи не стане частиною майбутньої Європейської "супердержави", дискусії про яку зараз тривають.

 "Наші внутрішні справи лишатимутья нашими внутрішніми справами. І ми ніколи не братимемо участь, приміром, у створенні спільної Європейської армії", - заявив Кемерон.

3. Впроваджується право Британії на сім років припинити нині існуючі виплати мігрантам у разі, якщо міграція сягне "виключно високого рівня". Саме такий рівень, за визнанням Єврокомісії, є наразі в Британії. Водночас, за сім років обмеження мають бути безумовно зняті.

За словами Кемерона, планується, що мігранти не будуть отримувати виплати протягом перших чотирьох років перебування в Британії

4. Британія отримає право задіяти "виняткові захисні заходи" для лондонського Сіті, щоби зупинити можливий переїзд компаній до материкової Європи і переконатися, що британський бізнес не стикається з дискримінацією через те, що він перебуває за межами Єврозони.

Нагадаємо, що 19 лютого лідери Європейського союзу дійшли згоди із керівництвом Великої Британії щодо продовження її членства у ЄС. Так, минула ніч у Брюсселі була безсонною. Лідери 27 країн шукали варіантів, як уберегти ЄС від виходу з нього Великої Британії. "Для мене зрозуміло одне: це саміт об'єднання або розпаду. Немає сумнівів", - заявив перед початком переговорів голова Європейської ради Дональд Туск. Пізніше він повідомив про певний прогрес у напружених переговорах. Однак зауважив, що для успішного їх завершення потрібно ще багато попрацювати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції