Кінець особливих відносин? Чому Трамп б'є "горщики" з вірним союзником Британією - The Guardian

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вашингтон через заяви Трампа може залишитися без вірного союзника.

Президент США Дональд Трамп ризикує зіпсувати стратегічні відносини з Великою Британією. Причина – скандальні висловлювання у Twitter на адресу глави британського уряду Терези Мей.

Про перебіг скандалу пише оглядач британського видання The Guardian Джуліан Боргер.

"Зранку, поки Тереза Мей спала, її відносини з США набули особливого характеру.

Щонайменше історично. Ще не було президента США в наші часи, який би звернувся до прем’єр-міністра Великобританії з відкритою неповагою та роздратованістю. Дональд Трамп порадив у Twitter Терезі Мей займатися своєю справою.

Трамп навіть не захотів перевіряти Twitter Мей, щоб виправити цю грубість.

Цілий ряд принижень звалилися на голову прем’єр-міністра Терези Мей під час сніданку. Мало того, що це особисто принизливо, це також є політично нездоровою поведінкою.

Перспектива успішного або, принаймні, реального виходу Великобританії зі складу ЄС базувалася на міцних стосунках із Вашингтоном. Тереза Мей здійснилиа успішний візит до Вашингтону в січні цього року, де вона стала першим іноземним лідером, якого запросив Трамп до Білого дому. Цей візит був представлений як переворот.

Згідно з правилами ЄС, дві країни не можуть навіть почати вести перемовини щодо торгівлі, поки Британія не вийде зі складу ЄС. Теплі слова, фото Трампа та Мей, які потискали один одному руки, обнадіювали.

Прем'єр-міністр прибула до Вашингтону вчасно, щоб допомогти державному департаменту та конгресу перешкодити президенту скасувати санкції проти Росії і витягнути з нього перші скупі слова на підтримку НАТО.

Після цього був спад у відносинах.

Мей мусила у вересні цього року розповісти президенту про спекуляції щодо терористичної атаки в Лондоні. А в середу у неї не було практично вибору, крім того, щоб звинуватити його в поширенні ісламофобських відеороликів, випущених ультраправими силами Великої Британії, що і стало причиною їдкої відповіді в її бік від дуже емоційного президента в ніч проти середи, 29 листопада.

Що може Тереза Мей зробити для зменшення напруженості у відносинах? Вона може поставитися до таких слів суворо або не сприйняти їх серйозно. Але як би вона не відреагувала, їй потрібно деякий час триматися подалі Трампа, поки весь цей шум не заспокоїться.

Але всі ознаки свідчать, що добре не буде.

Погляди Мей і Трампа не співпадають стосовно головної зовнішньополітичної проблеми - ядерна угода з Іраном, яку президент хотів би знищити, тоді як Велика Британія прагне її врятувати. Але у Мей є найбільший козир - це європейська солідарність. Найкращі дипломати Великої Британії, Німеччини та Франції будуть цього тижня у Вашингтоні, щоб втричі збільшити вплив на захист цієї угоди.

Європейці також відчайдушно перешкоджають адміністрації Трампа на шляху до війни з Північною Кореєю, яка супроводжується войовничою риторикою Трампа.

Іронія в тому, що є мета - європейська єдність, яку Мей має намір зруйнувати.

Щодо Трампа, то немає ніяких переконливих доказів того, що він в значній мірі турбується про відносини з Великобританією. Його більше цікавлять авторитарні країни, такі як Саудівська Аравія та Китай. Шотландське походження мати Трампа не зробило його сентиментальним, щоб укладати з Великою Британією швидку та сприятливу торговельну угоду після її виходу з ЄС. Він показав себе політичною особою з неприхильним ставленням у таких переговорах.

Оскільки досудове розслідування про змову з Москвою проводиться в Білому Домі та законодавчі ініціативи адміністрації одна за іншою не виправдовують сподівань, Трамп все далі і далі входить у свою гру, де він обурений ліберальним світовим порядком та байдужий до старих європейських зв’язків.

Останнє повідомлення Трампа в Twitter  не залишає сумнівів, що Тереза Мей немає ані партнера, ані друга в Білому домі".

Залиште свій коментар

Вибір редакції