Останки Рози Люксембург відправлять на експертизу

Останки німецької революціонерки Рози Люксембург, убитої 90 років тому у Берліні, відправлять на перевірку. Вчені вирішили дізнатися, чи останки справжні.

Мумія Рози Люксембург
Комсомольская правда
Мумія Рози Люксембург
Берлінська прокуратура прийняла рішення про проведення експертизи ймовірних останків німецької революціонерки Рози Люксембург, убитої 90 років тому у Берліні.

За словами представника прокуратури, процедура, швидше за все, займе досить багато часу. Роз’яснюючи причини ухвалення рішення, юрист зазначив, що прокуратура зобов’язана підключатися до розслідування справ, пов’язаних із загибеллю людей від неприродних причин. Після проведення обстеження останки будуть поховані.

Перші повідомлення про можливе виявлення останків Рози Люксембург з’явилися ц ЗМІ в травні 2009 року із посиланням на фахівців відділення судової медицини берлінської клініки Charite.

Тоді завідувач відділенням клініки Міхаель Тсокос розповів, що йдеться про виявлений у фондах анатомічного театру клініки труп жінки у віці 40-50 років, що страждала на захворювання тазостегнового суглоба. Аргументуючи свою заяву, вчений нагадав, що Роза Люксембург загинула у віці близько 50 років, і відомо, що у неї був вроджений вивих тазостегнового суглоба.

Тсокос засумнівався у тому, що знайдений у річці Шпре у 1919 році труп жінки, похованої на берлінському кладовищі Фрідріхсфельде, дійсно належав Розі Люксембург. Згідно з протоколом патологоанатомів, що проводили тоді обстеження, захворювання тазостегнового суглоба не було зафіксовано. "Але найголовніший аргумент - експерти не виявили слідів від пострілу в голову, а також від ударів прикладів рушниць, - каже берлінський учений. - Це означає, що на кладовищі була похована не Роза Люксембург".

Відомі діячі комуністичного руху Роза Люксембург і Карл Лібкнехт були убиті конвойними по дорозі до берлінської в’язниці Моабіт 15 січня 1919 року. Як повідомив пізніше один зі слідчих, який допитував заарештованих, Розу Люксембург відвезли з готелю Еден, де проводився допит.

По дорозі у машині її вбили пострілом у скроню і скинули у Ландсверський канал. Чотири місяці потому у воді було виявлено тіло загиблої жінки, яка була ідентифікована і похована як Роза Люксембург.

Читайте також:

Саркофаг іспанського монарха ХІІІ століття сфотографували зсередини

Колекція мумій в Україні може зникнути (відео)

У Перу знайшли піраміду з трьома муміями (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: