Останнього царя Росії не реабілітували

Верховний суд Росії відмовився реабілітувати Миколу Другого та членів його сім'ї.

Царська родина Романових
Царську родину не реабілітують на тій підставі, що її офіційно ні в чому й не звинувачували.
Верховний суд Росії відмовився реабілітувати Миколу Другого та членів його сім'ї, передає кореспондент агенції "РИА Новости" з залу суду. Таким чином, наглядова інстанція визнала законним і обґрунтованим висновок Генпрокуратури РФ про визнання членів царської сім'ї такими, що не підлягають реабілітації.

"Судова колегія визначила визнати, що Романови не підлягають реабилитації", - йдеться в ухвалі суду. Мотиви ухвалення такого рішення поки невідомі, оскільки суд оголосив тільки резолютивну частину ухвали.

У ході засідання представник Генпрокуратури Інесса Ковальовська заявила, що висновок Генпрокуратури про відмову реабілітувати членів царської сім'ї є законним і обґрунтованим.

Вона повідомила, що 19 серпня 1993 року було порушено кримінальну справу за фактом убивства членів сім'ї Романових. Слідство тривало п'ять років, і прокуратура дійшла висновку, що Романови були розстріляні представниками виконавчої влади, які перевищили свої посадові повноваження, зауважила Ковальовська.

За її даними, в ході розслідування було вивчено численні листи, телеграми та спогади очевидців, проте ці документи не можуть замінити судового акту. Слідство також неодноразово спрямовувало запити до всіх архівів Росії й деяких архівів США, Данії, Німеччини та Великої Британії, а також до особистих архівів.

"Зібраний матеріал дав слідству можливість дійти категоричного висновку, що офіційне рішення про розстріл Романових не ухвалювалося", - зауважила представниця Генпрокуратури.

Присуд про розстріл Миколи Второго і членів його сім'ї також знайдено не було. 

Генпрокуратура вважає, що Романових немає в чому реабілітовувати, оскільки реабілітація - це звільнення від помилкових звинувачень, а царську сім'ю ні в чому не звинувачували.

Адвокат царської сім'ї Герман Лук’янов заявив, що рішення про розстріл Романових ухвалювала Уральська обласна рада.

"Як відомо, більшовики передали всю владу радам, у тому числі й судову владу, тому рішення Уральської обласної ради прирівнюється до судового рішення", - зауважив захисник.

Лук’янов повідомив, що після розстрілу Володимирові Леніну було спрямовано телеграму про те, що Миколу Другого і членів його сім'ї розстріляно (за звинуваченням у безлічі кривавих насильств над російським народом).

Таким чином, стверджує Лукьянов, є всі підстави для реабілітації сім'ї Романових. Він попросив суд визнати царську сім'ю необґрунтовано репресованою й видати довідки про реабілітацію.

Суд підтримав позицію прокуратури.

Лук’янов має намір оскаржити це рішення в президії Верховного суду, а також у міжнародних юридичних інстанціях.

Генпрокуратура РФ вже двічі відмовилася реабілітувати членів сім'ї Романових, не визнавши їх жертвами політичних репресій через відсутність офіційних рішень судових або позасудових органів, що наділялися судовими функціями, про застосування до загиблих репресій. Наявність такого рішення є однією з обов'язкових умов для вирішення питання про реабілітацію.

Велика княгиня Марія Романова намагається домогтися реабілітації Миколи, Александри, Олексія, Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії Романових з 2005 року.

Останнього російського імператора Миколу Другого та членів його сім'ї розстріляли більшовики в ніч на 17 липня 1918 року в Єкатеринбургу.

Церква зарахувала імператора Миколу Другого до лику святих як страстотерпця.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: