Остання бойова бригада США залишила Ірак

У ніч на 19 серпня завершилася активна частина військової операції США в Іраку. Останній з бойових підрозділів американської армії перетнув кордон з Кувейтом.

Остання бойова бригада американських військ 19 серпня залишила Ірак. Четверта бригада "Стайкер" другої піхотної дивізії США у складі 4 тисяч людей в супроводі бронемашин перейшла кордон з Кувейтом.

За їхніми спинами - тільки бійці окремих частин, які відстали від своїх підрозділів, і ще 50 тисяч військовослужбовців, які залишаться в країні для допомоги новому уряду Іраку. Вони матимуть при собі лише зброю, необхідну для самозахисту.

Таким чином у четвер завершилася активна частина військової операції США в Іраку. Сім років тому американські війська вторглися до Іраку, операція "Шок і трепет" призвела до падіння режиму Саддама Хусейна.

До 31 серпня американці, за наказом президента Барака Обами, повинні повністю припинити бойові операції в Іраку. 50 тисяч військових, які залишаються, мають бути виведені з країни до кінця 2011 року.

"У поворотний момент війни в Іраку, коли наші війська продовжують йти з Іраку, я сподіваюся, ми всі разом подякуємо їм, усім військовим та їхнім родинам, за їхню службу", - заявив Барак Обама в письмовій заяві, розісланій його прес-службою.

Водночас представник Державного департаменту Філіп Кроулі наголосив, що виведення бойових частин - це історичний момент, проте він не означає, що місія США в Іраку закінчена.

"Ми завершуємо війну, але наша робота в Іраку не завершується", - сказав Кроулі.

Нагадаємо, за офіційними даними з моменту початку війни в Іраку загинули більше 4400 американських солдатів.

У березні в Іраку відбулися парламентські вибори, проте сформувати уряд поки що не вдалося. Політична нестабільність в країні викликала побоювання з приводу виведення американських бойових частин до кінця літа.

У той час як американський контингент в Іраку скорочується, кількість військових в Афганістані, за планами президента США, має зрости на 30 тисяч.

Виведення військ з Афганістану має розпочатися в липні 2011 року, однак перші скорочення будуть незначними.

Читайте також:

Терорист-смертник підірвав іракських новобранців - десятки жертв

Найближчий соратник Хусейна: Обама кидає Ірак на поталу вовкам

З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

ВідеоОстання бойова бригада США залишила Ірак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: