Остаточне голосування з пенсійної реформи у Франції відбудеться 27 жовтня

У Франції погоджувальна комісія узгодила текст законопроекту про пенсійну реформу з урахуванням поправок. Тепер у середу має відбутися спільне голосування обох палат.

У середу, 27 жовтня, у Франції може відбутися спільне голосування обох палат парламенту з питання затвердження законопроекту про пенсійну реформу, проти якого виступають профспілки і мільйони жителів країни.

Як повідомило джерело в парламенті, у понеділок погоджувальна комісія, до якої увійшли по сім представників Сенату та Національних зборів, узгодила текст законопроекту з урахуванням поправок.

Далі, ймовірно, завтра, цей текст має бути остаточно затверджений у верхній палаті, а в середу – у нижній. Таким чином, спільне голосування обох палат має відбутися в середу, 27 жовтня.

Нагадаємо, 22 жовтня, французькі сенатори слідом за депутатами нижньої палати схвалили пенсійну реформу. За проголосували 177 парламентаріїв, проти – 153. Дебати на цю тему тривали в Сенаті близько 140 годин і стали найдовшими з 1986 року, коли обговорювався проект приватизації.

Законопроект передбачає підняття мінімального пенсійного віку для французів з 60 до 62 років. Цей захід викликав найбільше невдоволення серед населення.

Починаючи з вересня, у Франції регулярно відбуваються загальнонаціональні акції протесту, в яких беруть участь до 3,5 мільйона осіб. Через страйки транспортників, енергетиків, учителів, школярів, студентів та низки інших верств суспільства економіка країни виявилася, за словами президента Ніколя Саркозі, практично паралізованою.

У Франції, як і раніше, відчутно бракує палива на кожній п'ятій автозаправці, при цьому в портах на півдні країни зібралися десятки танкерів з паливом, які не можуть розвантажити через страйк працівників.

Профспілки Франції не мають наміру припиняти акції протесту. Нові загальнонаціональні страйки повинні відбуватися 28 жовтня та 6 листопада. За словами міністра з питань економіки, промисловості та зайнятості П'ятої республіки Крістін Лагард, страйки коштують Франції 200-400 мільйонів євро щодня.

Читайте також:

Франція підрахувала щоденні збитки від страйків

Рейтинг Саркозі обвалився через пенсійну реформу

Сенат Франції схвалив пенсійну реформу Саркозі

Французькі жандарми розблокували один з нафтозаводів: є поранені

ВідеоФранція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: