Острів, через який конфліктували Індія і Бангладеш, пішов під воду

Рівень моря в частині Бенгальської затоки, де знаходився острів, протягом останніх десяти років підвищується набагато швидше.

Невеликий острів у Бенгальській затоці, за право власності на який довгий час точилася боротьба між Індією і Бангладеш, повністю зник під водою. Дослідники зі Школи океанологічних досліджень в Колкаті виявили, що безлюдний острів, відомий в Індії як Нью-Мур-Айленд, а в Бангладеш як Саут-Тальпатті-Айленд, повністю затоплений.

Довжина острова - 3,5 км, ширина - 3 км. Навіть у найкращі для острова часи його висота над рівнем моря не перевищувала двох метрів.

У минулому територіальний спір між Індією і Бангладеш призвів до того, що острів відвідували кораблі індійського військово-морського флоту, а в 1981 році там був тимчасово розміщений контингент індійських прикордонників. За словами індійського океанолога Сугати Хазри, тепер відвідати цей острів можна хіба що на підводному човні. "Те, чого ці дві країни не змогли досягти роками переговорів, було дозволено глобальним потеплінням", - сказав експерт.

Результати досліджень показують, що рівень моря в цій частині Бенгальської затоки протягом останніх десяти років підвищується набагато швидше, ніж раніше, і долю зниклого острова незабаром можуть повторити й інші острови в цьому районі.

До 2000 року рівень моря піднімався зі швидкістю близько 3 мм на рік, але за останнє десятиліття підйом рівня моря прискорився до 5 мм на рік.

Лохачара, другий довколишній острів, занурився під воду в 1996 році, викликавши переселення його мешканців на континент. Під водою знаходиться вже велика частина острова Гхорамара. Під загрозою ще як мінімум 10 островів, повідомив вчений. Надалі належить евакуювати все більше і більше людей.

Бангладеш, населення якого становить 150 млн людей, став однією з країн, які зазнали найсерйознішого збитку від глобального потепління. За деякими прогнозами, до 2050 року рівень моря підніметься на метр. За оцінкою влади, 18% прибережних територій Бангладеш опиниться під водою, доведеться переселити близько 20 млн осіб.

Демаркація морського кордону між Індією і Пакистаном залишається відкритим питанням. Представник міністерства закордонних справ Індії заявив, що зникнення острова не вирішить його.

Читайте також:

Німці запропонували Греції продати острови, щоб розплатитися з боргами

На індійському космічному об'єкті сталася перестрілка

У Пакистані та Індії відродили культ Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: