Острівки безпеки: в зонах деескалації в Сирії має розпочатися режим припинення вогню
Меморандум не означає припинення боротьби з бойовиками.

Режим припинення вогню у чотирьох імовірних зонах деескалації в Сирії має настати в суботу 6 травня у рамках астанинського меморандуму.
Про це повідомляє "Інтерфакс".
Найбільша зона деескалації розташована на півночі Сирії, вона включає в себе провінцію Ідліб, частину Латакії, Алеппо і Хами. Зони також утворені в провінції Хомс, Східної Гуті і на півдні Сирії біля кордону з Йорданією. Уздовж меж зон деескалації планується створити смуги безпеки, що включають контрольно-пропускні і спостережні пункти. Ними будуть управляти країни-гаранти (Росія, Туреччина та Іран).
Меморандум не означає припинення боротьби з бойовиками. По порушниках меморандуму можуть відкривати вогонь.
Меморандум про створення зон деескалації в Сирії був підписаний Росією, Туреччиною та Іраном 4 травня в рамках зустрічі в Астані.
"Створення зон деескалації та зон безпеки - це тимчасова міра, термін дії якої складе 6 місяців. Вона буде автоматично продовжена на основі консенсусу країн-гарантів", - зазначається в меморандумі.
Крім того, в зони деескалації буде надано швидкий, безпечний і безперешкодний гуманітарний доступ; створені умови для доставки медичної допомоги для місцевого населення та для задоволення базових потреб цивільних; будуть створені умови для безпечного і добровільного повернення біженців і вимушених мігрантів всередині країни, зазначається у меморандумі.
Згідно з меморандумом, "країни-гаранти до 4 червня 2017 року зроблять кроки для завершення підготовки карт зон деескалації та зон безпеки, а також карт для відділення збройних опозиційних угруповань від терористичних угруповань".
Нагадаємо, 19 вересня 2016 року, урядова армія Сирії оголосила про закінчення перемир'я, яке діяло протягом тижня.
Перемир'я в Сирії почало діяти ввечері 12 вересня. Його умови після довгих переговорів погодили Росія, яка співпрацює з офіційними владою Сирії, і США, які користуються впливом у повстанських угруповань.
Як стало відомо 17 вересня, літаки міжнародної коаліції завдали удару по колоні урядових військ неподалік від аеропорту в місті Дейр-аз-Зор на сході Сирії. В результаті загинули щонайменше 62 людини, ще близько 100 отримали поранення.
Фотогалерея
Масштабна евакуація у Сирії: тисячі повстанців з родинами полишають "столицю революції" (24 фото)
Як відомо, 4 квітня 2017 року, в сирійському місті Хан Шейхун, що в провінції Ідліб, сталася газова атака: серед десятків загиблих були діти.
Світове співтовариство переконане, що хімічну атаку здійснив саме уряд Асада, але керівництво Сирії і РФ всіляко відхрещуються від здійснення масового вбивства людей.
У відповідь на химатаку США здійснили авіаудар на авіабазу в Сирії.
Міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг заявив, що експертиза довела використання в хіматаці газу зарину.
Білий дім звинуватив Росію в приховуванні участі сирійського уряду Башара Асада у скоєнні хімічної атаки. Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сирія використовувала бомби з хлором та інше хімічну зброю більш 50 разів.
Фотогалерея
Масштабна евакуація у Сирії: тисячі повстанців з родинами полишають "столицю революції" (24 фото)