Острівна держава в Азії може отримати прокитайську більшість в парламенті

Острівна держава в Азії може отримати прокитайську більшість в парламенті

21 квітня 2024 року на Мальдівах відбулися доленосні парламентські вибори / Фото: Associated Press

За даними місцевих ЗМІ, партія влади на Мальдівських островах може здобути переважну більшість місць у парламенті.

На парламентських виборах, які відбулися у Мальдівській республіці у неділю, 21 квітня, перемогу здобуває Народний національний конгрес, який називають прокитайською політичною силою. Ймовірно, це підштовхне острівну державу в Індійському океані до ще більшого зближення з Китаєм та відсторонить її від давнього союзника — Індії.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на місцеві ЗМІ.

Народний національний конгрес, висуванцем якого є чинний президент Мохамед Муїцзу, як очікується, отримає принаймні 62 з 93 місць у парламенті, тоді як головна опозиційна Мальдівська демократична партія займе лише 15 місць.

Президент Муїцзу, обраний минулого року, пообіцяв припинити політику країни “Індія перш за все”, що погіршило відносини Мальдівів з Нью-Делі. Його уряд попросив десятки індійських військовослужбовців залишити країну.

Напередодні голосування Народний національний конгрес звернувся до виборців за підтримкою, яка дозволить президенту швидко виконати свої передвиборні обіцянки.

Опозиційні партії, які критикували уряд Муїцзу в таких сферах, як зовнішня політика та економіка, прагнули притягнути його уряд до відповідальності.

 За даними виборчої комісії Мальдівської республіки, явка на парламентських виборах склала 72,9% і була меншою, ніж на попередніх. У 2019 році депутатів до парламенту прийшли обирати 82% виборців на Мальдівах.

Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні з колишнім президентом Тайваню Ма Інцзю заявив, що населення Тайваню та КНР належить до однієї нації, тому усі зовнішні втручання приречені на провал, а острів за будь-яких умов повернеться в обійми Китаю.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація