Оточення Мєдвєдєва отримало статус недоторканних

Вкрай неоднозначне рішення виніс Тверський суд Москви: він фактично поширив президентську недоторканність і на підлеглих глави держави.

Тверський суд Москви у своєму визначенні фактично визнав, що співробітники адміністрації президента володіють тією ж недоторканністю, що і глава держави.

Подібне визначення стало відповіддю на позов представників Інституту розвитку свободи інформації, поданий проти начальника Управління президента РФ з роботи із зверненнями громадян (структурний підрозділ адміністрації президента) Михайла Михайловського.

Днями заявники отримали відповідь, з якої випливає, що звертатися з позовами щодо дій співробітників президентської адміністрації є втручанням в діяльність самого президента.

Дослівно це звучить так: "Оскарження в судовому порядку дій державних органів та їх посадових осіб, що знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні президенту РФ, а також подання позовів до даних державних органів, на практиці означає пряме чи непряме втручання у конституційно-правову та іншу діяльність президента Росії , як глави держави, що володіє недоторканністю і здійснює верховну державну владу в Російській Федерації, що є неприпустимим і що порушує основи Конституційного ладу РФ і принцип поділу влади, закріплений у ст. 10 Конституції".

Опитані російськими журналістами юристи назвали це рішення абсурдним. "Те, що вирішив Тверський суд - це дуже погано, це спроба створити клан недоторканних", - зазначив адвокат Валерій Глушенко. За його словами, законодавчо ніде не закріплено, що якщо людина обіймає певну посаду, то її дії не можна оскаржити.

Зі свого боку, адвокат Володимир Жеребенков назвав рішення Тверського суду маячнею. "Воно нерозумне і необґрунтоване і підлягає безумовному скасуванню", - переконаний юрист.

На думку Жеребенкова, суд підмінив поняття, але тим самим поставив чиновників президентської адміністрації понад законом. При цьому, як вважає юрист, суд порушив основні положення Конституції РФ.

В Інституті розвитку свободи інформації заявили, що будуть обов'язково оскаржувати рішення Тверського суду.

Скарга на чиновника президентської адміністрації була написана у зв'язку з тим, що співробітник, до якого потрапило звернення інституту, поставився до нього формально, не розібрався в його суті і переадресував зовсім не в ту інстанцію.

Співробітники інституту вирішили, що безвідповідальний підхід співробітника адміністрації, куди найчастіше звертаються громадяни, які не змогли вирішити свої проблеми в інших інстанціях, неприпустимий, і поскаржилися до його безпосереднього керівника, до Михайловського, вимагаючи покарати недбайливого чиновника.

Але жодної реакції не було, після чого співробітники інституту і звернулися до Тверського суду Москви зі скаргою на бездіяльність Михайла Михайловського. У позові було відмовлено, а надіслана днями резолютивна частина постанови і містила наведені вищу сенсаційні висновки.

Читайте також:

У Росії заборонили заарештовувати бізнесменів за економічні злочини

Російських школярів змусили молитися за "двоєдину владу" Путіна і Мєдвєдєва

Мєдвєдєв вимагає від Путіна звільнити кожного п'ятого чиновника

Затриманого на мітингу опозиції в Москві ув'язнили на 2,5 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: