Отримані Україною американські дрони виявилися неефективними у боротьбі з бойовиками в АТО - Reuters

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Отримані Україною американські дрони виявилися неефективними у боротьбі з бойовиками в АТО - Reuters

Фото: УНІАН

Російські бойовики можуть легко перехопити та зламати безпілотники.

Американські дрони, які коштують мільйони доларів та мали допомогти Україні у боротьбі проти проросійських бойовиків на Донбасі, виявилися неефективними, адже їх можна легко перехопити та зламати. 

Про це передає Reuters з посиланням на заяву радника начальника Генерального штабу Збройних сил України Натана Хазіна.

За словами Хазіна, 72 міні-безпілотники Raven RQ-11B, отримані цього літа настільки його розчарували, що він повернув би їх назад, якби це залежало від нього.

"Із самого початку було неправильно використовувати ці дрони в нашому конфлікті", - розповів Хазін виданню Reuters.

Зазначимо, американські безпілотники, передані Україні, є легкими, портативними, беззбройними дронами та досить малими для використання з військовою метою на великій відстані. Однак, як виявилося, бойовики на Донбасі оснащені більш новітньою військовою технікою, ніж бойовики, з якими країни Заходу борються в Афганістані.

У командуванні українських ВПС заявили, що найбільшим недоліком дронів є те, що російські бойовики можуть їх перехоплювати, глушити їхній відеосигнал та програмні дані.

Своєю чергою, американські військові чиновники також зазначили агентству, що російські можливості радіоелектронної боротьби виявилися вищими, ніж передбачалося на початку агресії, тому українській та американській сторонам довелося адаптовуватися.

Власне армія США використовує безпілотники Raven, однак їхні дрони модернізовані до цифрової версії.

Зазначимо, наразі також залишається незрозумілим, чи забезпечить адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа більш надійною технікою, адже, за заявами Трампа, він хоче поліпшити стосунки з Росією і в пріоритеті має боротьбу з терористами "Ісламської держави".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація