Отруєння Скрипаля: у Пентагоні заявили, що РФ у Солсбері відкрито використала зброю масового знищення

Отруєння Скрипаля: у Пентагоні заявили, що РФ у Солсбері відкрито використала зброю масового знищення

Фото: Reuters

Меттіс підкреслив, що заперечення Росії у причетності до отруєння в Солсбері повторюють її поведінку в Криму та на Донбасі.

Спроба РФ отруїти екс-працівника ГРУ ГШ Росії Сергія Скрипаля та його доньки в британському місті Солсбері бойовою хімічною речовиною слід розглядати як застосування зброї масового знищення на території країни НАТО.

Про це заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс, - пише Укрінформ.

"Ще одна проблема, яка постала перед нами прямо зараз: очевидне, цілком очевидне застосування Росією зброї масового знищення, хімічної речовини, в Європі вперше після Другої світової війни", - зауважив глава американського оборонного відомства.

Меттіс підкреслив, що заперечення Росії у причетності до отруєння в Солсбері повторюють її поведінку, коли РФ не визнавала військової присутності в Криму та на Донбасі.

 

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Очільник МЗС Борис Джонсон заявив, що Велика Британія виявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведено.

Тим часом президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. За його словами, британці повинні "самі розібратися" з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.

12 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи у парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця 13 березня пояснень у зв'язку з інцидентом. 

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не причетна до отруєння Сергія Скрипаля і готова співпрацювати зі слідством. "Росія не винна, Росія готова співпрацювати відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, якщо Сполучене Королівство зійде до того, щоб виконати свої міжнародно-правові зобов'язання за тим самим документом", - додав російський міністр.

Пояснень від Москви в обумовлений час Лондон не отримав. Тож 14 березня Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни. Також Британія скликала термінове засідання ради безпеки ООН для обговорення питання про отруєння Скрипаля.

Висилку російських дипломатів із Великої Британії у Росії розцінили як "безпрецедентно грубу провокацію" і вигнали британських дипломатів у відповідь.

"Вони знімають розпізнавальні знаки з військової форми та входять у Крим. Вони кажуть, що вони не мають нічого спільного з тим, що відбувається з сепаратистами на Сході України. Я не знаю, як вони можуть казати це прямо в обличчя. Вони наголошують, що неможна довести того, хто намагався вбити людей у Солсбері", - зазначив Меттіс.

Поліцейського, який першим підійшов до отруєних Скрипалів, відпустили з лікарні додому

Поліцейського, який першим підійшов до отруєних Скрипалів, відпустили з лікарні додому

На його думку, Кремль прагне зруйнувати єдність західного альянсу, а також підірвати демократичні інституції в інших країнах.

Також Меттіс позитивно оцінив висилку російських розвідників з дипломатичних установ по всьому світу, а також єдність у цій позиції більшості країн Заходу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація