Отруєння Скрипаля укладається в загальну канву російської агресії, з якою добре знайома Україна – посол Великої Британії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Велика Британія, за словами посла, підготує власну двосторонню відповідь, яка буде складатися «із жорстких і відповідних заходів згідно з нашими демократичними цінностями та принципами верховенства права».

Отруєння Сергія і Юлії Скрипалів укладається в загальну канву російської агресії проти України і тепер уже і проти світової спільноти.

Про це посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф написала у своєму блозі на Українській правді.

«Отруєння Сергія і Юлії Скрипалів цілком вкладається у загальну канву російської агресії, з якою Україна надто добре знайома. В Криму, на Донбасі, а тепер, здається, і в Солсбері Росія систематично руйнує основи міжнародного правопорядку. Дії Росії в Україні та у Великій Британії становлять серйозну загрозу не тільки для наших обох країн, але й для всього законослухняного міжнародного співтовариства», - зазначила вона.

У зв'язку з інцидентом Велика Британія, за словами посла, підготує власну двосторонню відповідь, яка буде складатися «із жорстких і відповідних заходів згідно з нашими демократичними цінностями та принципами верховенства права».

Гоф також додала, що учора, 12 березня, міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон викликав до себе російського посла в Лондоні з вимогою, щоб до опівночі Росія надала офіційні пояснення про те, яким чином вона втратила контроль над своїми запасами.

«За відсутності задовільної відповіді з боку Росії уряд Сполученого Королівства буде вважати інцидент у Солсбері замахом на вбивство, спонсорованим державою, на британській території з використанням забороненої зброї у порушення Конвенції про хімічну зброю та міжнародного права. Словом, незаконним використанням сили російською державою проти Великої Британії та першим випадком агресивного використання нервово-паралітичної речовини будь-якого типу на європейській території після Другої світової війни», - зазначила посол.

ВідеоРосійські дипломати просять у Лондона зразок отрути, від якої постраждав Скрипаль з донькою

Росіяни хочуть провести власну експертизу. Глава російського МЗС скаржиться, що Москві не дають доступу до матеріалів справи про отруєння. До якого, запевняє Лавров, Москва не причетна. Напередодні прем'єрка Тереза Мей зажадала надати пояснення до нинішнього вечора.

Російські дипломати просять у Лондона зразок отрути, від якої постраждав Скрипаль з донькою

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Постраждала також його дочка і ще два десятки людей. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року внаслідок отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії, і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі. 2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Скрипаль став жити у Великій Британії.

Глава МЗС Борис Джонсон заявив, що Британія виявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведена.

Президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. За його словами, британці повинні самі розібратися з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.

12 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи в парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона також в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця вівторка пояснень у зв'язку з інцидентом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції