Отруєного агента Скрипаля та його доньку не зможуть вилікувати - відомий хімік

Отруєного агента Скрипаля та його доньку не зможуть вилікувати - відомий хімік

Отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля / Фото: Reuters

За словами хіміка, небезпечну речовину могли перевезти у дипломатичному багажі.

Колишній агент ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія не зможуть повністю видужати.

Про це заявив один із відомих хіміків, які вперше оприлюднили інформацію про останню розробку радянських вчених - нервово-паралітичну речовину "Новачок", Віл Мірзаянов, пише The Telegraph.

Росія отримала ультиматум від Британії за отруєння Скрипаля

Росія отримала ультиматум від Британії за отруєння Скрипаля

"Він принаймні у 10 разів ефективніший за будь-яку відому нервово-паралітичну речовину. Плюс (люди, які отруїлися, - прим.ред.) практично невиліковні", - сказав він, зазначивши, що інші люди також можуть бути отруєні.

На думку Мірзаянова, до Солсбері завезли два окремих нешкідливих компоненти і вже у Великій Британії з'єднали їх в аерозоль, однієї дози якого могло вистачити для летального результату.

"Лише 10 грамів - вже багато. У літній час всього двох грамів буде достатньо, щоб вбити 500 осіб", - запевнив хімік.

Окрім цього, Мірзаянов наголосив, що формула "Новачка" засекречена в Росії, тому використання речовини іншою країною неможливе.

"Тільки Росія могла це зробити... Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі", - резюмував чоловік.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Постраждала також його дочка і ще два десятки людей. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі. 2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Скрипаль став жити у Великій Британії.

Глава МЗС Борис Джонсон заявив, що Британія проявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведена.

Президент Росії Володимир Путін прокоментував отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. За його словами, британці повинні самі розібратися з цим інцидентом, перш ніж обговорювати це питання з РФ.

12 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи в парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона також в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця вівторка пояснень у зв'язку з інцидентом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація