Отунбаєва оголосила себе законним президентом Киргизії

Голова тимчасового уряду оголосила, що після референдуму отримує повноваження президента до кінця 2011 року та буде керувати Кабміном.

Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва оголосила про прийняття нової конституції за підсумками референдуму.

"Я отримую повноваження президента перехідного періоду, я також буду керувати урядом", - сказала Отунбаєва.

За її словами, за підсумками референдуму в Киргизії з'являються легітимні органи влади. "Це буде вже не тимчасовий уряд, а законний уряд", - заявила вона.

Отунбаєва пообіцяла сформувати новий склад кабінету міністрів в десятих числах липня. З уряду вийдуть лідери політичних партій, які збираються брати участь в майбутніх парламентських виборах. Нинішній склад уряду, за словами Отунбаєвої, перетворюють в комітет або асамблею, яка буде збиратися "в кризові моменти для прийняття декретів" - у період до обрання парламенту.

Раніше Отунбаєва заявила, що на референдумі прийнято нову конституцію та легітимізовано нову владу, яка повалила в квітні президента Курманбєка Бакієва.

Голова тимчасового уряду стверджує, що референдум пройшов без підтасувань і без використання адміністративного ресурсу. Зауважень з приводу серйозних порушень у ході голосування від спостерігачів не надходило.

Тим часом ЦВК Киргизії обробив лише трохи більше 2% бюлетенів. Перші результати показують, що проект нової конституції підтримали близько 68% громадян, які мають право голосу. Явка на референдумі, за останніми даними, склала 67,5%.

Проект конституції, винесений на референдум, передбачає перетворення Киргизії з президентської на парламентську республіку. Іншим питанням референдуму стало продовження терміну повноважень Отунбаєвої на чолі республіки на перехідний період до 31 грудня 2011 року.

Читайте також:

У Киргизії узаконили новий уряд

У Киргизію повернулися всі біженці

Племінник Бакієва зізнався в організації заворушень

Киргизький уряд звинуватив у безладах міжнародних терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: