Отунбаєва відмовилася стати президентом Киргизії

У кінці червня відбудеться референдум по новій конституції, в рамках якого населення, крім іншого, вирішить, чи залишиться Отунбаєва на чолі країни ще на півтора року.

Керівник тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва не буде балотуватися на виборах президента, намічених на 2012 рік, повідомила координатор тимчасового уряду Киргизії Ельміра Ібраїмова.

Як пояснила Ібраїмова, в кінці червня відбудеться референдум по новій конституції, в рамках якого населення, крім іншого, вирішить, чи залишиться Отунбаєва на чолі країни ще на півтора року. Однак після закінчення цього терміну нинішній прем'єр залишить керівництво республікою.

"Це принципове питання, яке зараз обговорюється. Швидше за все, в 2012 році балотуватися Отунбаєва не буде", - сказала Ібраїмова. При цьому вона пояснила, що такий варіант розвитку подій у ситуації, що склалася, був би найбільш справедливим.

Після перевороту, що стався в Киргизії на початку квітня, в країні немає легітимного президента. Колишній глава держави Курманбек Бакієв біг до Мінська, після чого всю повноту влади на себе взяв тимчасовий уряд на чолі з Отунбаєвою.

Нагадаємо, 13 травня прихильники колишнього президента захопили адміністративні будівлі в двох обласних центрах - Джалалабад і Оші. Наступного ранку прихильники нової влади відбили ці будівлі у загарбників. При цьому в Джалалабад протистояння прихильників і супротивників Курманбека Бакієва вилилося у збройні сутички, в яких було поранено десятки людей.

Пізніше співробітники міліції і Омона разом з добровольцями з числа прихильників тимчасового уряду влаштували "зачистку" в селі Тейіт - родовому селі Бакієва в Джалалабадскій області. У це село, як повідомлялося, відступили ймовірні організатори заворушень. Правда, зачинщиків бунту там у результаті не знайшли.

Перебуваючи в селі, прихильники нової влади підпалили кілька будинків, що належать сім'ї Бакієва. За інформацією АКІpress, було підпалено також будинок Чорного Айбека.

Киргизька влада стверджує, що безлади 13-14 травня були організовані представниками оточення Бакієва, щопланували влаштувати державний переворот.

Читайте також:

Киргизія звинуватила Росію в координації нового повстання на півдні країни

Уряд Киргизії звинуватили у великих хабарах за сприяння втечі Бакієвих

Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: