Отунбаєва відправила росіян охороняти стратегічні об'єкти у Киргизії

Тимчасовий президент Киргизії стверджує, що російські військові охоронятимуть стратегічні об'єкти країни. Росія поки цього не підтверджує.

Російські військові підрозділи будуть задіяні для охорони стратегічних об'єктів Киргизії.

Про це оголосила тимчасовий президент республіки Роза Отунбаєва, виступаючи в ефірі місцевого радіо 18 червня.

Про які конкретно підрозділи йде мова (ті, що вже перекинуті на військову базу РФ в Киргизії або додаткові сили), не уточнюється. Невідомо також, які об'єкти будуть охороняти росіяни.

З російського боку яких-небудь підтверджень слів Отунбаєвої поки не надходило.

Раніше у зв'язку із заворушеннями на півдні республіки Отунбаєва звернулася до керівництва РФ із проханням про введення військ, які, на її думку, могли б упоратися з ситуацією. Проте в Москві на прохання фактично відповіли відмовою. Прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова заявила, що для прямої участі у врегулюванні конфлікту в Киргизії поки немає підстав.

Пізніше зіткнення на півдні республіки пішли на спад, силові структури Киргизії повертають ситуацію під свій контроль. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю журналу Wall Street 17 червня заявив, що киргизька влада відкликали своє прохання про введення миротворців.

Про те, що киргизька влада також зверталася до керівництва РФ із проханням забезпечити охорону стратегічних об'єктів Киргизії, представник тимчасового уряду Еміль Каптагаєв повідомив 15 червня. У керівництві республіки, коментуючи це прохання, послались на небезпеку нових провокацій як на півдні, так і на півночі країни. За словами Каптагаєва, влада побоюється, що ворожі сили можуть, наприклад, влаштувати диверсію на греблі Токтогульского водосховища.

Отунбаєва 18 червня, підтвердила, що прохання залишається в силі. "Ми зараз працюємо над охороною стратегічних об'єктів. Дай бог, отримаємо позитивну відповідь від Росії", - сказала вона.

Читайте також:

Отунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: