Отунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Отунбаєва пояснила різницю у офіційних і реальних цифрах звичаєм ховати людей в день смерті до заходу сонця.

Офіційні дані про кількість загиблих під час заворушень на півдні Киргизії, можливо, занижені в 10 разів. Про це заявила глава тимчасового уряду країни Роза Отунбаева.

"Тому що в сільській місцевості дуже багато було смертей, і по нашому звичаю ми ховаємо відразу, до заходу сонця", - пояснила Отунбаєва.

18 червня вранці Роза Отунбаєва прилетіла до Ошу на військовому вертольоті, щоб відвідати сусідні з Узбекистаном райони, де як і раніше знаходиться велика кількість людей, охочих залишити киргизьку територію. Разом з главою тимчасового уряду прибув і керівник Служби національної безпеки Киргизії Кенешбек Дюшебаєв.

Раніше влада в Бішкеку заявила, що обстановка на півдні республіки стабілізувалася. А також висловила намір провести 27 червня референдум з питання ухвалення нової конституції і затвердження Отунбаєвої на посаді президента перехідного періоду до кінця 2011 року.

Нагадаємо, за останніми відомостями міністерства охорони здоров'я Киргизії, в результаті масових заворушень та міжетнічних зіткнень на півдні республіки загинула 191 людина. Крім того, майже 2000 чоловік отримали травми і поранення різного ступеня тяжкості.

За даними ООН, не менше 400 тисяч жителів країни, в основному етнічні узбеки, стали біженцями. Тим часом, один з представників Верховного комісаріату ООН у справах біженців висловив припущення, що заворушення в південних регіонах Киргизії могли бути спровоковані "з політичних або кримінальних мотивів".

Відзначимо, заворушення, що спалахнули 14 червня в Оші і його передмістях, поширилися і на інші регіони країни. Раніше тимчасовий уряд Киргизії ухвалив рішення ввести надзвичайний стан у місті Джалал-Абад, де ситуація стала дуже напруженою.

Влада Киргизії стверджувала, що заворушення, які почалися в ніч з 10 на 11 червня, були спровоковані прихильниками поваленого президента Курманбека Бакієва. Почалися зіткнення між узбецькими і киргизькими громадами в Ошській області, вони переросли в погроми та масові вбивства за національною ознакою.

Читайте також:

Сотні біженців повернулися до Киргизії

ООН нарахувала 400 тисяч киргизьких біженців

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

ВідеоОтунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: