П'ять країн-членів Радбезу ООН висловили занепокоєність конфліктом у Керченській протоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони відмовились розглядати подію як порушення кордонів РФ.

США висловили "глибоку занепокоєність" стосовно ситуації в районі Азовського моря і заявили про підтримку України.

Про це сказала 26 листопада постпред США при ООН Ніккі Гейлі на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН від імені США, Нідерландів, Польщі, Швеції та Великої Британії.

Вона додала, що країни виступають проти того, аби обговорювати напруженість в Керченській протоці як "порушення кордонів Російської Федерації".

"Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів. Ми висловлюємо глибоку стурбованість стосовно інциденту, який представляє собою небезпечну ескалацію і порушення міжнародного права", - додала Гейлі.

Як повідомляє постійне представництво Франції в ООН, п'ять країн закликали РФ відновити вільний прохід через Керченську протоку і закликали всіх діяти з граничною стриманістю, аби негайно стабілізувати ситуацію. Там додали, що затримані українські моряки та захоплені судна мають бути повернуті.

Зрештою Рада Безпеки ООН не затвердила запропонований Росією порядок екстреного засідання щодо захоплення військовими РФ українських кораблів поблизу Керченської протоки.

ВідеоТСН поспілкувалася з рідними поранених в Азовському морі українських моряків

Загалом їх 23, наймолодшому - лише 18. Що на цю мить відомо про захоплених напередодні росіянами в полон українських моряків - журналісти ТСН збирали інформацію.

ТСН поспілкувалася з рідними поранених в Азовському морі українських моряків

Як повідомлялося, напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ", полонивши 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці Збройні сили України приведено у повну бойову готовність.  Парламент має розглянути пропозицію президента - згідно з пропозиціями РНБО, які Порошенко ввів у дію своїм указом, пропонувалось ввести воєнний стан від 14:00 26 листопада строком на 60 діб - до 14:00 25 січня 2019 року. Проте у телевізійному зверненні Порошенко озвучив інші відомості про положення свого указу. ТСН.ua зібрав головні відмінності президентських пропозицій - зокрема введення воєнного стану відтерміновано, а термін його дії - скорочено.

Залиште свій коментар

Вибір редакції