П'ять країн ЄС заберуть з грецьких островів дітей-біженців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Неповнолітніх без супроводу дорослих переселять до ЄС.

П'ять країн-членів ЄС, серед яких Німеччина, Фінляндія, Франція, Люксембург та Португалія, погодилися забрати з грецьких островів дітей-біженців, які перебувають там без супроводу дорослих. 

При цьому точна кількість неповнолітніх мігрантів, які знаходяться на турецько-грецькому кордоні, невідома, повідомляє VOA News.

За даними міжнародної організації Human Rights Watch, мова про понад 1800 дітей, які залишилися без опіки. Вони не мають доступу до притулку, їжі, медикаментів, живуть в антисанітарних та небезпечних умовах, а більшість із них спить просто неба. Окрім того, за даними психологів, які працюють на острові Лесбос, чимало неповнолітніх завдають собі шкоди та намагаються вчинити самогубство.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відкрив кордон Туреччини з ЄС для мігрантів. Після цього вони рушили до сухопутного кордону з Грецією, а також Егейським морем до островів Греції. Згодом турецька влада заборонила мігрантам використовувати морський маршрут через його небезпеку.

Зараз на турецько-грецькому кордоні перебувають тисячі людей, які намагаються прорватися до ЄС. Під час сутичок грецькі силовики застосовували проти мігрантів водомети і сльозогінний газ.

Також у понеділок, 9 березня, лідери ЄС попередили Ердогана, що Анкара має продовжувати дотримуватися двосторонньої угоди щодо біженців від 2016 року. Своєю чергою сам Ердоган вимагав від ЄС більшої підтримки.

Відео Туреччина відкрила кордони для сирійських біженців в Європу

Туреччина відкрила кордони для сирійських біженців в Європу. Сотні тисяч мігрантів одразу кинулися штурмувати прикордонні пункти в Греції. Влада стягнула додаткові загони безпекових сил. Подекуди їм доводиться застосовувати сльозогінний газ, у повітрі чути постріли.  

Туреччина відкрила кордони для сирійських біженців в Європу

Залиште свій коментар

Вибір редакції