П'ять претендентів на посаду президента РФ

Володимир Путін прокоментував майбутні вибори та зміну уряду в Росії. Російський президент, можливо, повернеться на свою посаду в 2012 році.

Володимир Путін заявив, що на посаду президента Російської Федерації, вибори якого відбудуться у 2008 році, можуть претендувати п'ятеро людей, але не назвав їх імен.
 
"Рік-півтора тому говорили, що голе поле, когось вибирати. Зараз мінімум вже п'ятеро людей, які можуть претендувати на посаду президента і можуть бути обрані. Добре, що з'явилася ще одна людина (Віктор Зубков), і у громадян Росії буде з кого обрати", - сказав президент РФ на зустрічі з учасниками Міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

Путін також назвав причиною зміни російського уряду зниження темпів його роботи. Він сказав, що спочатку не розраховував міняти уряд до президентських виборів 2008 року. 

"Був можливим сценарій, при якому зміни уряду могло б не бути до травня 2008 року, і я би хотів, щоб ситуація розвивалася за цим сценарієм", - сказав президент Росії.

"На жаль, члени уряду - це, перш за все, люди. Вони, як я побачив, зменшили оберти у своїй роботі сьогодні, почали вже більше подумувати про те, як складатиметься їхня особиста доля після виборів", - відзначив Путін. 

Глава російської держави висловив надію на те, що виконавча влада, як федеральна, так і регіональна, ефективно працюватимуть до і після президентських виборів майбутнього року. 

"Я би хотів, щоб уряд у Москві, регіональна влада й федеральні органи влади в територіях РФ, як швейцарський годинник молотили, не припиняючи, аж до виборів і відразу після виборів у період між березнем і травнем 2008 року", - сказав Путін. - Мені потрібно, щоб це був працездатний, відлагоджений і добре функціонуючий механізм, без жодних збоїв і очікувань, без жодного передиху". 

В той же час, зміну уряду Путін вважає технічним рішенням, що не має нічого спільного ні з демократією, ні з антидемократією. 

"Демократія невіддільна від дотримання закону посадовцями, всіма громадянами. Те, що мною зроблено, знаходиться у повній відповідності з чинним законодавством", - сказав президент. 

Путін нагадав, що напередодні виборів президента в 2004 році він також поміняв уряд. Нового прем'єра Зубкова він назвав "справжнім професіоналом з характером та виробничим досвідом".

Також стало відомо, що президент РФ не виключає зміни нинішньої трьохрівневої структури російського уряду.

Про це повідомив директор російських і євразійських програм Інституту світової безпеки США Микола Злобін, який брав участь у зустрічі Путіна з учасниками дискусійного клубу "Валдай".

Політолог навів журналістам слова президента про те, що нинішня структура уряду РФ, що складається з міністерств, агентств і служб, не у всьому ефективна та може бути змінена. 

Злобін також сказав, що Путін не зацікавлений у тому, щоб наступний президент Росії був слабким.

Глава російської держави сказав, що він хоче, щоб майбутній президент був самодостатнім і ефективним, а також, щоб він відповідав очікуванням народу. У цьому й буде ефективність майбутнього президента, а не у тому, що Путін на когось вказав, навів слова глави російської держави політолог.  

Крім того, за словами Злобіна, Путін однозначно не відповів на запитання про те, чи буде він балотуватися на президентських виборах у 2012 році.

Зустріч президента з учасниками клубу "Валдай", організована агентством РИА Новости, проходить у резиденції Бочаров ручей.

ВідеоЗубков - новий російський прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: