Падіння китайської ракети на Землю: у США спрогнозували час і ймовірне місце, куди вона може поцілити

Падіння китайської ракети на Землю: у США спрогнозували час і ймовірне місце, куди вона може поцілити

Падіння ракети, фото / Gianluca Masi, Ceccano, the Virtual Telescope Project

За прогнозами дослідників, вхід ракети в атмосферу, ймовірно, відбудеться вранці 9 травня.

Китайська неконтрольована ракета-носій Long March 5B, яка з величезною швидкістю падає на Землю, повернеться в атмосферу в проміжку часу від ночі до опівдня неділі, 9 травня.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані Центру вивчення повернення в атмосферу та дослідження космічного сміття (CORDS) при Aerospace Corporation, що фінансується США.

В п'ятницю ввечері Aerospace Corporation оприлюднило останній прогноз, в якому йдеться, що вхід ракети в атмосферу, ймовірно, відбудеться 9 травня близько 07:19 за київським часом (4:19 UTC) ± 8 годин. 

В останньому прогнозі, оприлюдненому CORDS, йшлося, що ракета може впасти поблизу Північного острова в Новій Зеландії. Водночас в Центрі наголошують, що ракета може впасти де-завгодно вздовж траєкторії, що охоплює великі ділянки земної кулі.

Своєю чергою Китай заявляє, що уламки його ракети навряд чи заподіють шкоду. Китайські експерти припускають, що уламки ракети впадуть в міжнародні води. 

  • Нагадаємо, китайську ракету запустили на орбіту 29 квітня, але згодом вона стала некерованою. Ракета рухається зі швидкістю 29 тисяч кілометрів за годину, тому фахівці не беруться точно сказати, де саме впадуть уламки. 
  • За даними Міноборони США, величезний шматок 22-тонної китайської ракети, який от-от впаде на Землю, може поцілити в Туркменістан. 

Раніше астрофізик з Гарварду Джонатан Макдауелл сказав агентству Reuters, що існує ймовірність того, що уламки ракети можуть впасти, можливо, в населеному районі, як у травні 2020 року, коли уламки першого Long March 5B поцілили в Кот-д'Івуар, пошкодивши кілька будівель, постраждалих не було.

Космічна загроза: на Землю можуть впасти уламки гігантської 22-тонної китайської ракети

Космічна загроза: на Землю можуть впасти уламки гігантської 22-тонної китайської ракети